Menu

Futbol

Basketbol

Vodafone Arena

Taraftar Köşesi

Voleybol

Hentbol

» » » » » » » » » » » “Kuralları biz mi öğreteceğiz?”


BG 12:44:00 0

Spor yazarı Bilal Meşe, Atiker Konyaspor’la Beşiktaş arasındaki mücadeleyi yorumladı.


siyahlabeyaz | Böylesi kritik ve de zorluk derecesi yüksek maçlarda takımın temel ''taşlarıyla'' oynamanın doğruluğunu bize kimse anlatamaz arkadaş! Quaresma’yı şartlar ne olursa olsun, yedek oturtma lüksünüz olamaz! Hele hele tercihiniz Lens olursa, külliyen buna karşı çıkarız.


Quaresma, takımı üçüncü bölgeye taşıyan, adam eksilten ve asistler yapan bir isimdir. Kaldı ki Lens acaba geldiği günden bu yana dişe dokunur ne yaptı Allah aşkına? Dememiz o ki, Quaresma’ın alternatifi Lens olamaz, olmamalıdır! Ne ofansa çıkışlarda, ne de geri dönüşlerde etkili miydi? Tam tersi Fabri’ye bir geri pas verdi, evlere şenlik, acemi işiydi! Altıpas içinden golü bile atamıyor, ama onbirde yer buluyor!

Konya can, Beşiktaş zirve derdinde…. Tablo böyle olunca, ortaya öyle kaliteli futbol malesef çıkmıyor! Konyaspor kontrollü ve de savunmaya dönük oyunu, Kartal’ın iştahını kabarttı, ilk rakibine öyle aman aman pozisyon vermezken, Atiba’nın sırtına çarpan ve filelere giden golle, ilk yarıyı önde noktaladı. Ne var ki, Talisca 2, Love ise net bir pozisyondan yararlanamadı. Eto’o ve Jahovic ilk yarının gezginleriydiler adeta, ayakları topa değmedi dersek, abartmış olmayız!
Bu yarıda Beşiktaş adına olumsuz tablo Fenerbahçe derbisi öncesinde Pepe ve Talisca’nın cezalı duruma düşmesidir. Pepe’ye yakıştıramadık, Talisca ise hakemin kurbanı oldu! Talisca rakibin ayağına basmıyor, tam tersi, Alper Ulusoy, nasıl bir karardır o? Gözüne perde mi indi hoca!

Mehmet Özdilek’in Joensson’un yerine Fofana’yı oyuna sürmesi ve ev sahibi takımın risk alarak ofansa çıkması, Kartal’ın üç puan hesaplarını alt-üst ederken, Jahovic Fabri’nin kapadığı köşeden topu filelere gönderdi. İkinci yarının son yirmi ve uzatma dakikaları müthiş bir mücadele olurken, Kartal, üç puan için baskı üstüne baskı yaptı, ne var ki bu baskıdan galibiyet golü çıkaramadı, iki ALTIN puan bıraktı. Eee kaçırdıklarınıza yanacaksınız!

Ahhh şu hakemlerimiz ahhh! Kardeşim kuralları biz mi öğreteceğiz size? FIFA kokartın var ey Ulusoy FIFA! İkinci yarıda Talisca topu almış gidiyor, Filipovic, onu durdurmak için beline sarılıyor, yani güreşiyor! Efendim hakem avantaja bıraktı, golü bekledi, olmadı, eee filmi geri saracaksınız, faulu vereceksin, son adam olduğu için kırmızıyı çakacaksın! Biz değil, kurallar söylüyor, kurallar!


Kaynak : Milliyet
«
Sonraki
Sonraki Kayıt
»
Önceki
Önceki Kayıt