Jose Sosa yuvaya dönüyor - siyahlabeyaz | Son Dakika ve Güncel Beşiktaş Haberleri Puan Durumu ve Fikstür

Post Top Ad

Siyah beyazlılardan ayrılarak Milan’a gittiğinden beri neredeyse her transfer döneminde adı yeniden Beşiktaş’la anılan Arjantinli orta saha Jose Sosa yuvaya dönüyor.


siyahlabeyaz | Trabzonspor’un maliyeti nedeniyle yollarını ayırmak istediği Sosa, menajeri aracılığıyla Siyah-Beyazlılar’a haber gönderdi. Başkan Orman da “Şartlarımızı kabul ederse neden olmasın” dedi.


BÜTÇEM MALİYETİNE MÜSAİT DEĞİL
Beşiktaş'ın 2015-16 sezonunda yaşadığı şampiyonlukta büyük pay sahibi olan Jose Sosa, yuvaya geri dönüyor. Geçen sezon Milan’da istediğini bulamayan ve bu sezon başında Trabzonspor’la tekrar Türkiye’ye gelen Sosa, Beşiktaş’a dönme kararı aldı. Trabzon’da mutlu olmayan ve Bordo-Mavililer’in çiçeği burnunda başkanı Ahmet Ağaoğlu'nun da “Sosa'dan özür diliyorum ama benim bütçem maliyetine müsait değil” açıklamalarının ardından Arjantinli, Siyah-Beyazlı kulübün yöneticilerine haber gönderdi.

BONSERVİS VERİLMEYECEKSE OLABİLİR
Arjantinli yıldızın Milan’a gitmesinin ardından her transfer döneminde Beşiktaş ile anılan Sosa’nın menajer aracılığıyla haber göndermesi, Siyah-Beyazlı camiada heyecan yarattı. Anderson Talisca’nın durumunun belirsizliği nedeniyle gelecek sezonun kadrosunu kurmakta zorlanan Beşiktaş yönetiminin, başkan Fikret Orman’a durumu anlattığı öğrenildi. Orman’ın da Trabzonspor’a bonservis ücreti verilmeyecekse ve ücret konusunda da istedikleri şartları kabul ederse transferin olabileceğini söylediği aktarıldı.

ÖZLENEN PAS OYUNU GERİ DÖNER
Durumun Şenol Güneş’e de aktarıldığı ve Güneş’in de 33 yaşındaki oyuncuya sıcak baktığı öğrenildi. Sosa’nın geri dönmesiyle Siyah-Beyazlılar, özlenen pas oyununa da geri dönecek. Sosa gittiğinden beri özellikle de bu sezon Taslica oyundayken pas oyunlarını gerçekleştiremeyen Beşiktaş, istatistik olarak Sosa’lı dönemin gerisinde kalmıştı. Öte yandan Demba Ba’nın da Siyah-Beyazlılar’a geri dönmesiyle ikili yeniden bir araya gelecek. Sosa, Ba’lı sezonda 27 maçta 5 gol atarken 8 de asist yapmıştı. Şampiyon olunan 2015-16’da ise 31 maçta 7 gol 12 asistlik performans ortaya koymuştu. (Güneş Özel Haber)

Beşiktaş Amblemi ile ilgili tüm bilgilere ulaşmak için tıklayınız...
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Post Bottom Ad