Ahmet Nur Çebi listede neden yer almıyor? - siyahlabeyaz | Son Dakika ve Güncel Beşiktaş Haberleri Puan Durumu ve Fikstür

Post Top Ad

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, BJK TV'ye konuk olarak Olağanüstü Seçimli Genel Kurul Toplantısı öncesinde merak edilenleri anlattı. Fikret Orman'ın açıklamalarından Ajansspor'un derledikleri şu şekilde:


siyahlabeyaz | Süreç hakkında, karar vermek zor. Zor süreçler yaşıyoruz. Her ne kadar dışardan mantıklı biri olarak görünmeme rağmen duygusal tarafım ağırdır. Tek başımıza seçime gitmemiz ve karşı tarafa açık ve net mesaj vermeme rağmen 250 imza toplayamayan bir yapı oluştu.

Yönetici olmak isteyenler oluyor. Çok da doğal fakat Beşiktaş yöneticisi olamayan insanlar kırılıyor, üzülüyor. Çoğu da arkadaşım oluyor.

Hem kulüp içi siyasetimiz var hem de icra siyasetimiz. Mecburen bazı kararlar almak zorunda kalıyoruz ve insanları üzüyoruz. Konuşan insanlara bakıyorum da çoğu eski yöneticiler. Benimle beraber 3 sene - 6 ay çalışan insanlar. Çünkü içerideyken görev verdiğiniz zaman iyi başkan oluyorsunuz. Fakat dışarı çıktığında nefret oluşuyor. Ben kimseye kötülük yapmadım. Onun haricinde bir şey yapmıyorum. Ego ve hırslar bu süreçleri yaşıyoruz. Ben de olabildiğince insanlarla bireysel ilişkim var. Kimseyi kırmak istediğim için zor bir süreç geçirdim.

Son Dakika ve Güncel Beşiktaş HaberleriAhmet Nur Çebi neden listede yok?
Kimlerin listede olmayacağından başlayalım. Ben Beşiktaş'ın başkanı olarak bazı konulara açıklamalıyım. Ahmet Nur Çebi listede yer almıyor. Yer almaması onun isteği üzerine oldu. Ahmet Nur Çebi benim ağabeyimdir. Hem camiamıza hem de bana 6.5 sene içerisinde büyük yardımları ve hizmetleri oldu. Hemen hemen her taşın altında benim elim olduğu gibi onun da eli oldu. Birçok konuyu beraber istişare ettik. İlk onunla konuşacağım demiştim, ilk onunla konuştum.

Beşiktaş'ta çok büyük emekleri olan bize de çok büyük hizmetleri olan bir ağabeyimiz Ahmet Nur Çebi. Yine ondan yardım isteyeceğiz. Ahmet Nur Çebi, "Ben her şekilde Beşiktaş'ın yanındayım" dedi.


Zaten problem şurada oluşuyor. Hiçbir icraatı olmayan kişiler çıkıp da kamuoyunda konuşuyor. Örnek olarak, Tamer Kıran çok önemli işler yaptı o dönemde. Sonrasında ayrıldı yönetimden. Bazıları geldi ama hiçbir şey yapmadı. Beşiktaş camiası her şeyi gören bir camia. Beşiktaş camiası küçüktür herkes olanları görüyor.

"Serdal Adalı hiç gündemde yoktu"
Ahmet Kavalcı listemizde yer alıyor. Kavalcı zaten sürekli bizimleydi. Yönetim kurulundaki arkadaşlara teşekkür ediyorum. Berk de önemli hizmetler yaptı bizim için. Ekonomik kriz var biliyorsunuz. Emre çok sevdiğim bir kardeşim. Çok düzgün bir kardeşimiz. Onun haricinde çok detaya girmek istemiyorum. 5 kişi ile yollarımızı ayırdık. Bu da yönetim kurulunun 3'te 1'i yapıyor.
Serdal Adalı hiç gündemde yoktu. Öncesinde de konuşmamıştık. Ben Ahmet ağabey ile konuşmadan önce bu gündem de yoktu. Ben de çok severim Serdal'ı. Serdal Bey ile buluştuk ve etkili bir konuşma yaptık. Bend e mutlu oldum. Doğru söyledi bir konuda. Hiç günahı olmadan Beşiktaş yöneticisiyken 6 ay hapis yattı. Ben her şekilde Beşiktaş'ın yanında olurum, dedi. Tek derdim hizmet edebilmek. Ben taşın altına elimi koymak isterim, dedi. Bu beni heyecanlandırdı.

Bizim amacımız Beşiktaş'a kurumsal bir yapı getirebilmek. Serdal Adalı da aynı şeylerden bahsetti.  Kulübün ve Türkiye'nin gerçekleriyle hareket etmek lazım Burası icra makamı. Biz de icra yapabilmek için insanları topluyoruz. Televizyon seyretmiyorum, sosyal medyaya da bakmıyorum. Bana geliyor ama.  Beşiktaş'a ne verebiliriz? Serdal kardeşimiz üzerine bunu konuştuk ve çok mutlu oldum. Ekip olarak yapacağımız icratlarla mutlu olurlar.

Beşiktaş Marşları


"Yönetim olarak çizgilerimiz belli"
Türkiye'de benim geldiğim dönem itibariyle gözüken odur ki. Biz istikrarlı bir şekilde geldik. Fesihler olmadı. Şenol Hoca ile 4. sezondayız. 2019'da sözleşmesi bitiyor. 'Aralarında sorun var' Anlatmaktan sıkıldım. Şenol Hoca da sıkıldı. Biz bir iş yapıyoruz. Şenol Hocanın da benim de sorumluluklarım var. Yönetim olarak çizgilerimiz bellidir.

"Hatam varsa şahsen özür diliyorum"
Zaman zaman konuşmalarımız oluyor. Ben Şenol Hoca ile bir defa kavga etmedim, bir defa tartışma yaşamadım. Bizim hocamıza güvenimiz tam. Hep birlikte Beşiktaş'ın başarısı için çalışıyoruz. Hep beraber güzel işler yapmaya gayret ediyoruz. Ben koskoca Beşiktaş camiasının başkanıyım, kamuoyunun önünde Şenol Ağabey diyorum. Her zaman öyle oldu. İlk 4 haftalık performanstan memnun değilim. Hoca da zaten belirtmiş. Seçim öncesinde zor bir süreç geçirdik. Kırgınlıkları olan varsa haklarını helal etsinler. Hatam varsa şahsen özür diliyorum.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Post Bottom Ad