Yönetim, Ryan Babel için kararını verdi! - siyahlabeyaz | Son Dakika ve Güncel Beşiktaş Haberleri Puan Durumu ve Fikstür

Post Top Ad

Yönetim, Ryan Babel için kararını verdi!

Share This

Beşiktaş'ta 1.5 sezon çok başarılı bir performans sergileyen Ryan Babel’in bu sezon devam eden mutsuzluğunu gidermek için yönetim şartları sonuna kadar zorlamaya karar verirken zam isteyen Ryan Babel’in menajerinin seçimden sonra İstanbul’a çağırılması kararlaştırıldı.


siyahlabeyaz | Bu sezon sonunda mukavelesi bitecek olan 31 yaşındaki oyuncuya, sezon başında Çin’den 8 milyon euroluk bir teklif gelmişti. Beşiktaş’ın satma isteğine karşılık Çin’e gitmeyi kabul etmeyen Hollandalı yıldız ile, sözleşme uzatmak için yapılan görüşmeler de sonuçsuz kalmıştı. Sezonluk 3.2 milyon euro isteyen Babel’e, Siyah-Beyazlı yönetim şu anki şartlarda yani, 2.1 milyon euroluk ücretle uzatma teklifi yapmıştı.


Uzlaşma sağlanamadan masadan kalkan Babel’in ilk 4 haftadaki performansı hem Teknik Direktör Şenol Güneş’i hem de Siyah-Beyazlı yönetimi memnun etmedi. Yönetim ekonomik nedenlerle yaşanan bu sorunu seçimden sonra çözmek istiyor.


Hedef 3 yıllık sözleşme
Hedef Şenol Güneş’in de takımda kalmasını istediği Babel’le 3 yıllık daha sözleşme yapmak ve sezon sonunda bedelsiz şekilde ayrılmasını önlemek. Bu şekilde taraftarın da sevdiği Hollandalı kanat oyuncusunun, kariyerinin sonuna kadar kulüpte kalması sağlanacak.

Son Dakika ve Güncel Beşiktaş Haberleri


Seçim döneminin ardından Babel’in menajeri Winny Haatrecht’i İstanbul’a çağırmaya hazırlanan yönetim, yeni bir uzlaşma zemini arıyor. Siyah-Beyazlılar, 2.1 milyon euroluk ücreti 2.5 milyon euroya yükseltmek ve uzlaşma sağlamak niyetinde.

İmza atmazsa Ocak'ta satılır
Yönetim kesinlikle imza parası ödemeye yanaşmıyor. Başarılı oyuncunun 3.2 milyon euroluk ücret talebinde ısrar etmesi halinde ise yöneticiler Ocak’ta oyuncunun satışı için gelen teklifleri değerlendirmeyi planlıyor.  (Akşam)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Post Bottom Ad