Eskişehirspor'dan Mehmet Özcan açıklaması... Beşiktaş ve Başakşehir... - Son Dakika Beşiktaş Haberleri, Transfer, Puan Durumu ve Fikstür | siyahlabeyaz.net

Post Top Ad

Eskişehirspor'dan Mehmet Özcan'ın transferi hakkında resmi açıklama geldi.


siyahlabeyaz | Eskişehirspor Sportif Direktörü Ayhan Taşçı, "Mehmet Özcan ile sadece Beşiktaş değil birçok kulüp ilgileniyor. Bu transferde Mehmet'in de düşüncesi önemli" dedi.


Radyospor'da Salim Manav'ın canlı yayın konuğu olan Ayhan Taşçı şu ifadeleri kullandı:
"Mehmet Özcan konusu spor kamuoyunda kendine çok önemli bir yer edindi. Kendisi 1.Lig'de forma giyen en kıymetli oyunculardan birisi. Gelecek adına çok büyük bir potansiyele sahip. Eskişehirspor altyapısının Türk futboluna kazandırdığı önemli isimlerden birisi olma yolunda da hızla ilerliyor. Kendisi Eskişehirspor’u çok seven bir isim. Kendisi ile sürekli görüşüyoruz. Biz hem Mehmet'e hem de Eskişehirspor’a fayda sağlayacağına inandığımız bir teklif geldiğinde durum değerlendirmesi yapacağız"

Başakşehir'le protokol imzalandı!
"Net olarak söylemek gerekirse Mehmet Özcan için kulübümüze gelen yazılı bir teklif yok. Gayri resmi yollardan görüşmeler olabilir. Yöneticiler kendi aralarında temas halinde olabilirler. İlla ki de vardır. Sadece Beşiktaş değil birçok kulübün Mehmet Özcan’ı takip ettiğini ve istediğini biliyoruz. Başakşehir yönetimi ile Cemali Sertel transferinden kaynaklı çok güzel temaslarımız oldu. Kendileri de bizden geçtiğimiz yıl 5 oyuncumuz için öncelikli transfer hakkının tanınabilmesi adına yazılı bir talepte bulundular. Biz de uygun gördük ve Mehmet Özcan'ın da dahil olduğu 5 oyuncu için teklif gelirse size haber vereceğiz diye bir belge imzaladık. Bu 5 oyuncumuzdan birisine resmi teklif geldiğinde Başakşehir’e bildirmek durumdayız. Başakşehir yönetimi de 24 saat içerisinde geri dönüş yapmaz veya sorun yok derlerse o oyuncunun transferini gerçekleştirebiliyoruz"

Mehmet Özcan'ın bonservis ücreti ne kadar?
"Oyuncularımızın istemeyeceği bir transfere de asla izin vermeyiz. Mehmet Özcan’ın bonservisi konusunda da çok şey yazılıp çiziliyor. Eskişehirspor’un yaşadığı mali problemleri herkes biliyor. Türk futbol kulüplerinin yüzde 90'ı mali problemler yaşıyor. Bu kulüplerden birisi de biziz. Eskişehirspor’un yaşadığı bu mali problemleri fırsat bilerek bu durumdan faydalanmak isteyen kulüpler ve insanlar var. Bu da bizi çok üzüyor. Bu tarz yaklaşımları doğru bulmuyoruz. Mehmet Özcan’ı düşük bedellere bıracak bir kulüp değiliz. Bizi memnun edecek rakamlar konuşulmadığı sürece de Mehmet veya hiçbir oyuncumuzu bırakmayız"

'Eskişehirspor'u yaşatalım'
"Basında Mehmet Özcan için 3 milyon Euro istediğimiz şeklinde haberler çıktı. Doğru bu bizim gönlümüzden geçen rakamdır. Ancak Türk futbol piyasasındaki ekonomik problemlerinde farkındayız. Biz sadece Eskişehirspor’a gelecek parayı değil, Mehmet Özcan’ın geleceğini de düşünüyoruz. Makul bir rakama ve Mehmet Özcan’ın kariyerine çok katkı sağlayacağına inandığımız bir teklif geldiğinde de yöneticilerimiz durum değerlendirmesi yaparlar.  Ulusal lisans alınması adına imzalar toplamaya devam ediyoruz. Yöneticilerimiz gerekli görüşmeleri devam ettiriyorlar. Eskişehirspor’dan alacağı olan insanlara seslenmek istiyorum. Bu dönemde bir kulübü yaşatmak kolay değil. Alacaklarınız bakidir. Hakkınızdır. Ancak bu kulübün de yaşaması gerekiyor. Gelin Eskişehirspor’u birlikte yaşatalım"

Kaynak : Ajansspor

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Post Bottom Ad