İşte Sambade'nin Beşiktaş'tan ayrılma nedeni - Son Dakika Beşiktaş Haberleri, Transfer, Puan Durumu ve Fikstür | siyahlabeyaz.net

İşte Sambade'nin Beşiktaş'tan ayrılma nedeni

Share This

Sezon sonu kontratı sona eren kaleci antrenörü Sambade'ye sonraki sezon için aldığı ücrette %40 kadar gibi bir indirim yapması söyledi. Tecrübeli hoca Jose Sambade ise bu teklifi kabul etmeyerek takımdan ayrıldı.


Beşiktaş'ta son 3 sezonda kaleci antrenörlüğü yapan Jose Sambade Carreira ile yolların ayrılmasının sebebi ortaya çıktı. Farklı antrenman metodlarıyla bilinen dünyaca ünlü kaleci hocasının siyah-beyazlı kulüple sözleşmesi bitmişti. Teknik direktör Şenol Güneşİspanyol çalıştırıcıyla sezon bitiminde bir görüşme yaptı.

Güneş, Sambade’ye “Öncelikle verdiğin emekler için sana çok teşekkür ediyorum. Çok iyi bir sezon geçirdik. İyi bir çalışma ortamımız vardı ve sorunsuz şekilde çalıştık diyebilirim. Seninle yine çalışmak isterim ancak ücretinde indirime gitmen gerekir. Maaşını diğer yardımcılarımla aynı seviyeye çekmemiz lazım” dedi.

‘SİZİ ANLIYORUM AMA...’
Sambade ise buna karşılık olarak, “Ben de size her şey için çok teşekkür ediyorum. Benim için de problemsiz ve keyifli bir sezon oldu diyebilirim ve sonunda şampiyonluk sevincini birlikte yaşamak çok güzeldi. Yeni sözleşme konusunda ise şampiyonluğa ulaşmışken, yani hedefimizi yakamışken maaşımı düşüremem.

Belki aynı şartlarla olabilir ama bu şartlarla kalamayacağım. 4-5 takımdan daha cazip teklifler aldım. Sizi anlıyorum, belki sizin açınızdan doğru olan bu olabilir ama kendime yeni bir yol çizeceğim” diyerek ayrılmayı tercih etti.

Yerine ilk aday Cordoba
Beşiktaş'ta Jose Sambade Carreira’nın yerine kimin geleceği henüz tam olarak netleşmedi. Ancak daha önce siyah-beyazlı takımın kalesinin koruyan Kolombiyalı Oscar Cordoba şu anda ilk aday durumunda. Bu konudaki son kararı Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş verecek.

Kaynak : Vatan

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder