Metin Albayrak'tan Gomez'e cevap - Son Dakika Beşiktaş Haberleri, Transfer, Puan Durumu ve Fikstür | siyahlabeyaz.net

Beşiktaş'ta attığı 26 golle bu sezon hem gol kralı olup şampiyonlukta pay sahibi olan Alman yıldız Mario Gomez'in Bild gazetesine yaptığı açıklamalar yönetimde camiada tartışma yarattı


DERDİM ÜCRETMİ ARTIRMAK DEĞİL DEMİŞTİ
Alman golcü Bild Gazetesi'ne verdiği röportajda mevcut kadro ile Şampiyonlar Ligi'nde 6'da sıfır çekileceğini ima ederken "Derdim ücretimi artırmak değil.Başkan her şeyi biliyor.Şampiyon olduk ve yeniden şampiyon olmak istiyorum. Şampiyonlar Ligi'nde oynayacağız. Altı maçta altı yenilgi alıp elenmek istemiyorum" diye konuşmuştu.
Mario Gomez'in bu açıklamaları yönetimde de geniş yankı buldu.

Transfer döneminde özellikle defans hattında çok ciddi takviyeler yapılacağından bahseden Basın Sözcüsü Metin Albayrak Gomez'in açıklamalarını değerlendirirken "Hangi niyetle söylediğine bakmak gerekir" dedi.

"GOMEZ'İN NİYETİ ÖNEMLİ"
Futbolcunun niyetinin önemli olduğunu söyleyen Albayrak "Beşiktaş 113 yıllık ve Türkiye'nin en büyük kulübü. Hiç bir futbolcu kalkıp da Başkan’a, yönetime veya hocaya şu kadar ve şöyle transfer istiyorum diyemez .Biz dahil kimse kendini bu takımın önünde ve üstünde göremez. Burada önemli olan ayrıntı Gomez'in bu sözleri hangi niyetle söylediğidir. Kendisi bu konuyu başkanla konuştuğunu söylemiş. Başkan da bu konuşmadan sonra Gomez'in takımda kalması yönünde çaba gösterdiğine göre iyi niyetle yapılmış bir konuşma olarak değerlendiririz. Yoksa kendini takımın üzerinde gören bir anlayışı olsaydı tavrımız zaten başka olurdu.

"AVRUPA KUPASI ALACAK BİR KADRO KURMAK İSTİYORUZ"
"Transfer politikamıza da bakıldığında gelecek sene Şampiyonlar Ligi'nde başarı sağlayabilecek bir kadro kurmanın çabası içindeyiz. Esasında sadece Şampiyonlar Ligi değil ondan sonraki senelerde mutlaka bir Avrupa Kupası alacak bir kadro kurmak için çalışıyoruz. Yani Gomez'in düşünceleri ile  yapmak istediğimiz transferler birbiri ile örtüşüyor. Kaldı ki Gomez'in kendisi ile de devam etmesi konusunda görüşmelerimiz sürüyor."

"DEFANSA DÖRT YENİ OYUNCU"
Teknik heyetin onay vermediği hiç bir yıldız oyuncumuzu satmayacağımızı daha önce de belirttik. Bunun yanında takımı daha da güçlendirmek için özellikle defans hattına dört tane takviye yapacağımızı defalarca açıkladık. Bunların en az ikisi stoper olacak, sağbek ve sol bek alacağız. Kaleci konusuna gelince Boyko bizim kalecimizdir, ancak oluşan şartlar gereği kendisinin kafası bir hayli karışık. Kalmasını istiyoruz fakat illa gideceğim derse ancak ödediğimiz bonservis bedelini getirirse başka bir takıma gidebilir. Biz de o zaman yeni bir kaleci daha alırız. Bunun dışında yeni sezon yapılanması ile ilgili ekstra bir durum söz konusu değil" diye konuştu.

Kaynak : DHA

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder