Fikret Orman'dan transferlere dair çarpıcı açıklamalar ! - Son Dakika Beşiktaş Haberleri, Transfer, Puan Durumu ve Fikstür | siyahlabeyaz.net
Foto : Haber1903

Son dönemde tüm merak edilenlerle ilgili olarak Murat Özen'e çok özel bir ropörtaj veren Beşiktaş Başkanı Fikret Orman transferde son dönemde yaşananları bir bir anlattı...


siyahlabeyaz | Son anda elden kaçırılan Mandzukic'ten hızla görüşmeleri devam eden Aboubakar'a kadar tüm transferler hakkında bilgi veren Fikret Orman, bazı transferlerde ise kendisine ait hatalar olduğunu kabul etti.

İşte Beşiktaş Başkan'ı Fikret Orman'ın Haber1903 ve Murat Özen'e verdiği özel ropörtaj...

Aboubakar için uğraşıyoruz...
Aboubakar transferi için çalışmalara devam ettiğini bildiren Orman; "Aboubakar için uğraşıyoruz. Bitmiş bir şey yok ki anlatayım. Stratejiyi anlatırsam onu uygulayamam. Hayırlısıysa olsun. Kimi almadıysak, bizim için hayırlı olsun. Kimi aldıysak bizim için hayırlı oldu" dedi.

Marcelo ile sözleşme yeniledik...
Tecrübeli futbolcu Marcelo ile sözleşme yenilediklerini duyuran Orman; " O.Lyon'dan Marcelo'ya teklif var. Oyuncunun sözleşmesini 3+1 yıl yeni uzattık. Çok da sevdiğimiz bir oyuncu. Bu çok enteresan bir durum. Sözleşmesini 3 yıl uzatırsın, ‘30 yaşındaki adamın sözleşmesini uzattınız’ derler. Uzatmazsınız oyuncuya alıcı geldi, ‘Oyuncuyu kaçırdın’ derler. Biz kendi yönetim felsefemize göre inandığımız yolda gidiyoruz. Marcelo çok kaliteli ve karakterli bir insan. Beşiktaş Erkek Basketbol Takımı maçına ailesi ile gelmiş. Bütün herkes tatilde, o orada maç izliyor. Ben ona ‘Oraya gel’ demedim. Kendilerini ailenin bir parçası hissediyor. Beşiktaş, Lyon ile Marcelo gitmek isterse bir yol bulabilir. Orada söz konusu oyuncunun kendisidir. Marcelo'yu kovsan bir yere gitmez. Beşiktaş'ta bir çok oyuncu bu durumda. Müthiş kamp tesislerimiz var. Oradan çıkmak istemiyorlar. Çok
güzel bir statları var. Muhteşem, tutkulu taraftarlar var. Beşiktaş takımı Gaziantep'e gidiyor 20 bin kişi, Fransa'ya gidiyor 10 bin kişi karşılıyor. İyi de paralar kazanıyorlar. Aile ortamı güzel. İstanbul güzel bir şehir. Neden gitmek istesinler?" dedi.

Tolgay ile sözleşme yenileyeceğiz...
Tolgay Arslan ile sözleşme yenilemek istediklerini bildiren Orman; "Tolgay iyi bir futbolcu. Sakatlık yaşadı. Hırslı olduğu için bir an evvel dönmek istiyor ama vücut olarak hazır değildi. Şimdi kalitesine döndü. Sözleşmesini uzatmak istiyoruz, oyuncu da istiyor " dedi.

Navas ile anlaşmadık...
Navas ile herhangi bir anlaşma yapmadıklarını vurgulayan Orman, transfer gündeminde olan Mangala ve Vida hakkında da açıklama yaptı; "Navas ile anlaştığımız doğru değil. Dudu iyi bir oyuncu. Mangala da çok iyi futbolcu. Eintracht Frankfurt - Porto maçı var. Sanırım 3 seneden fazla oldu. Maçı seyrediyoruz. Hava da soğuktu. O zamanda stoper bakıyoruz. Mangala'yı çok beğendim. Quaresma da o zaman Porto'da oynuyor. ‘Mangala çok iyi’ dedim. Yanımdakiler 'Evet ağabey, 43 milyona City'e gidiyor' dedi. Ben de 'Bende de iyi göz varmış’ dedim. Vida da iyi bir futbolcu. Ne zaman, ne olur bilmiyorum” dedi.

BurakYılmaz gündemimizde değil...
Burak Yılmaz'ın gündemde olmadığını belirten Orman; "Burak Yılmaz ile ilgili bir tasarrufumuz yok. Burak Yılmaz'ın babası Beşiktaş'ta forma giymiş. Çok sevdiğimiz bir abimiz. Burak da Beşiktaşlı bir çocuk. Diğer kulüplerde oynarken bile 'Ben Beşiktaş'lıyım' diyebildi. ‘Beşiktaş'tan da gideyim’ demedi. Beşiktaş Kulübü, onu takasta kullandı ve gönderdi. O da sonradan iyi bir çıkış ile güzel yerlere geldi. Bir maçta yere düştü. Bu çocuğu böyle aforoz etmeyin. Netice itibari ile bütün Beşiktaşlılara sahip çıkmak benim görevim. Burak Yılmaz, Beşiktaş'ın parasını mı çaldı? Burak'ın Çin'de kontratı var. Bizim de talebimiz yok. Eğer böyle bir şey olursa tabii ki konuşurum. Burak Yılmaz'a kapalı değilim. Öyle bir ihtimal şu anda yok. Bunun ile alakalı yaptığım açıklama genel itibari ile yapılan bir açıklamadır. Mesela Beşiktaş'ta top oynayıp, çok rahatsız olduğum oyuncular var. Nihat Kahveci en kötü günümüzde bizden hakkı olan paranın dışında 1 milyon Euro faiz aldı. Benim olduğum yere gelmeyecek. Beşiktaş onun sayesinde ne kazandı? O Beşiktaş sayesinde kazandı. Gitti ,İspanya'dan dünya para kazandı, Beşiktaş'ta hiçbir şey yapmadı. Bir de üstüne faiz aldı. Burak Yılmaz böyle bir şey mi yaptı? Zorla gönderildi. Galatasaray maçında bana göre de penaltı olmayan bir pozisyon oldu. Ona göre penaltı. Maç maçta kaldı. Bitti gitti" dedi.

Keşke yapmasaydım dediğim transferler oldu...
Genel itibari ile transferlerin iyi olduğunu söyleyen Orman; “Keşke yapmasaydım dediğim transfer tabii ki var. Transferde hata yapmama gibi bir lüksün yok. Minimum tutma şansın var. Bizim de olmuştur. Bu işin içinde olabilir. Genel itibari ile Allah da yardım etti" dedi.

Mandzukic'i çok istedik...
Mandzukic'i çok istediklerini vurgulayan Orman; "İsteyip de alamadığım futbolcular da oldu. Mandzukic'i devre arasında istiyorduk. Hatta gelecek gibiydi. Bütçe yok. Sahanın her yerinde oynuyor" dedi.

Mitrovic'i kiralamayacağız...
Mitrovic hakkında da açıklamalar yapan Orman; "Mitrovic'in kendi maaşı düşük. Bizim ekibimizin
beğendi bir oyuncu. Devre arası transferler zordur. Geçen sene Boyko'da da bunu yaşadık. Ya geldiği gibi formayı alacak, ya da oturacak. Yoksa çok zor. Şimdi lig başında birazcık da çalışıyor. Ya takımda kalır ya da satarız. Kiralamayı düşünmüyoruz" dedi.

Ropörtajın tamamı için tıklayınız
Kaynak : Haber1903 / Murat Özen Özel Ropörtaj
Fotoğraf : Haber1903

BEŞİKTAŞ MARŞLARI İÇİN TIKLAYINIZ
SON DAKİKA BEŞİKTAŞ TRANSFER HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ