Beşiktaş Yüzde 13 İhtimalle Şampiyonlar Ligi Şampiyonu! - Son Dakika Beşiktaş Haberleri, Transfer, Puan Durumu ve Fikstür | siyahlabeyaz.net

Beşiktaş Yüzde 13 İhtimalle Şampiyonlar Ligi Şampiyonu!

Share This

Beşiktaş; Porto ve RB Leipzign'in ardından Monaco'yu da devirerek Şampiyonlar Ligi'ne 3'te 3 yaparak başladı...


siyahlabeyaz | Beşiktaş tarihte ilk kez Şampiyonlar Ligi'ne 3'te 3'le başlayan Türk takımı oldu.


Şampiyonlar Ligi istatistiklerine bakıldığında gruplarda 3'te 3'le başlayan takımların turnuvanın gösterdikleri performans ilgi çekici.

Devler Ligi'nde şu ana kadar gruplarda 3'te 3 yapan 63 takımın tamamı ilk iki sırada yer alarak gruplardan çıkmayı başardı.

Opta istatistiklerine göre bu 63 takımın 50'si 2. tur maçını aşarak çeyrek finale yükselmeyi başardı. Bu yüzde 92'lik bir orana isabet ediyor.

Çeyrek finale yükselen takımlardan 28 yarı finali gördü.Yarı finaldeki 28 takımın ise 15'i finale yükselmeyi başardı. Bu 15 takımın 8'i de Şampiyonlar Ligi şampiyonu oldu. Yani toplamda gruplarında ilk 3 maçı kazanan 63 takımın yüzde 13'ü Şampiyonlar Ligi şampiyonu olmayı başardı.

Turnuvada bu yıl şu ana kadar sadece Manchester City ve Beşiktaş 3'te 3 yapabildi. Manchester United, PSG, Chelsea ve Barcelona takımları da bugün oynayacakları maçları kazanırlarsa 3'te 3 yapacak.

Kaynak : Goal