Beşiktaş'a UEFA'dan elektrik kesintisi cezası - Son Dakika Beşiktaş Haberleri, Transfer, Puan Durumu ve Fikstür | siyahlabeyaz.net

Beşiktaş'a UEFA'dan elektrik kesintisi cezası

Share This

Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi'nde Leipzig'i 2-0 mağlup ettiği maçta yaşanan elektrik kesintisi nedeniyle UEFA'nın başlattığı soruşturma tamamlandı.


UEFA'nın Beşiktaş - Leipzig maçı nedeniyle verdiği ceza

siyahlabeyaz
| UEFA, Şampiyonlar Ligi'nde 26 Eylül'de RB Leipzig ile oynadığı karşılaşmada yaşanan elektrik kesintisi ve merdiven boşlukları için belirlenen kuralların ihlal edilmesini gerekçe göstererek Beşiktaş'a 25 bin Euro para cezası verdi.


Beşiktaş'ın Leipzig'i 2-0 yendiği karşılaşmanın 60. dakikasında stadın bazı ışıklarının sönmesi nedeniyle oyun durmuştu. Maçın hakemleri ve iki takım oyuncuları, yaşanan kesintiden dolayı soyunma odasına yönelmiş ve müsabaka, 10 dakika gecikmeli devam etmişti.

MAÇIN HAKEMİ KARASEV NE DEMİŞTİ?
Rus basınına konuşan Beşiktaş - Leipzig maçının hakemi Karasev sözlerinde, "Kariyerimde ilk defa maç boyunca kendi sesimi duyamadım. Taraftar inanılmazdı. Yardımcılarımın mikrofondan bana söyledikleri şeyleri anlamıyordum. En ilginç olaylardan biri, Leipzig oyuncusu Werner bizimle iletişim kurmadan aniden çıktı. Daha sonra ses yüzünden oyundan çıktığını öğrendim. Elektrikler gittiğinde ise 12 dakikalık bekleyişin ardındn ara vermeye karar verdik ama o sırada güç kaynağı çalıştı. Bir sorun olmadı" ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak: Futbolarena