Ricardo Quaresma zirve yaptı! Kariyerinin... - Son Dakika Beşiktaş Haberleri, Transfer, Puan Durumu ve Fikstür | siyahlabeyaz.net

Ricardo Quaresma zirve yaptı! Kariyerinin...

Share This

Beşiktaş'ın yıldız futbolcusu Ricardo Quaresma, futbol hayatının en olgun dönemini yaşıyor. Portekizli oyuncu son 16 ayda 81 maça çıktı.


siyahlabeyaz | 2001’de Sporting’de başladığı profesyonel futbolculuk kariyerinde 17. yılını doldurmaya hazırlanan Ricardo Quaresma, futbol hayatının en olgun dönemini yaşıyor.


Geride kalan 16 yılda Barcelona, Chelsea, Porto ve Inter gibi önemli takımlarda forma giyen Quaresma, Beşiktaş'ta ise toplam 5. sezonunu geçiriyor.

20'li yaşlarında yeteneklerine rağmen disiplin ve süreklilik problemleri yaşayan Portekizli, son yıllarda bambaşka bir kimliğe büründü.

Neredeyse antrenman kaçırmayan, her maç ilk 11'de olmak isteyen yıldız oyuncu, son 16 ayda 81 maça çıktı.

EURO 2016 öncesi Portekiz formasıyla oynadığı hazırlık maçlarıyla başlayan süreç göz önüne alındığında 16 ayda 81 karşılaşmaya çıkan Quaresma, Beşiktaş'ta en çok maç oynayan futbolcu oldu.

Quaresma bu sürede Portekiz ile Avrupa Şampiyonluğu ve Konfederasyon Kupası üçüncülüğü yaşarken, Beşiktaş ile de şampiyonluk kupasını kaldırdı.

34 yaşındaki futbolcunun süreklilik gösteren bu performansına Beşiktaş'ta en çok yaklaşan isim ise Cenk Tosun. Cenk bu 16 ayda toplam 75 maça çıktı.

Kaynak : NTV Spor