Fikret Orman Orkan Çınar'ı açıkladı, Tolgay ve Oğuzhan için son noktayı koydu... - Son Dakika Beşiktaş Haberleri, Transfer, Puan Durumu ve Fikstür | siyahlabeyaz.net

Fikret Orman Orkan Çınar'ı açıkladı, Tolgay ve Oğuzhan için son noktayı koydu...

Share This

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Antalya'daki kampta basının karşısına çıktı. Orman, Arda Turan'la ilgili konuşurken Orkan Çınar'ın oynayabileceği bir takıma kiralanabileceğini söyledi.


siyahlabeyaz | Orman'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:


"Siz daha iyi biliyorsunuz kamptakileri... Her şey gayet güzel, keyfimiz yerinde. Cennet gibi bir ülkedeyiz, cennet gibi bir yerdeyiz."

"Transfer satışlarımızın çok abartıldığını düşünüyorum, hatta üzülüyorum. Ne açıdan üzülüyorum, ülkem adına üzülüyorum. Futbolumuzun marka değerini biraz yükseltebilsek, bunlar yapılabilir şeyler. Şampiyonlar Ligi'nin en önemli oyunculardan biri transfer oldu, dünyanın şeyi falan değil. Oyuncu çok istediği için böyle bir şey gerçekleşti. Coutinho, 160 milyon Euro'ya Barcelona'ya gidiyor, dünyada bu rakamlar konuşulurken Türkiye'de neden konuşulmasın? Ne yapılması lazım? Türkiye'de marka değerini yükseltmemiz gerekiyor, bu da sadece Beşiktaş'la alakalı değil. Futbolumuzu izlenebilir hale getirmemiz gerekiyor. Galatasaray'ı Fenerbahçe'si TFF'Si herkesin için de olması lazım. Cenk, Porto'da olsa daha büyük meblağlara gidebilirdi, bu açıdan da azıcı."

"Cenk gitmeyi çok istedi, maç vardı. Galiba Tottenham maçında oynayacak. Bizim 'Avrupa kulübünü inlettik' gibi, 'Orman kanunları' gibi bir durum yok."

"Kulüplerin mali durumu bozuk ancak 'Devlet bize yardım etsin' demek yerine, marka değerini yükseltmemiz gerekiyor."

"Şu anda oyuncu satmak gibi bir düşüncemiz yok, Babel olsun Tosic olsun çıkan haberler hepsi rivayetten ibaret. Transfer yapmak istiyoruz, henüz çok başındayız. Önümüzdeki 20 gün gibi bir süreç var, ekonomik koşulları değerlendirip bakacağız. Satışlardan memnun olmadığımı söylemiştim, bu oyuncular eşya değil, ruhları olan insanlar. Ancak durumlar değerlendirilince böyle durumlar oluyor. Beşiktaş'ın Cenk'i satmadığını ve şubat ayında sakatlandığını düşünün. Elimizde zaten Alvaro Negredo gibi çok önemli bir santrfor var ama yine de bir transfer yapmak istiyoruz. Ekonomik şartlar uygun olursa bakacağız"

"Arda çok iyi bir çocuktur, çok önemli bir oyuncu. 45 milyon Euro gibi bir paraya Barcelona'ya transfer olmuş bir yıldız. Beşiktaş'ta oynamasını da çok isterim. Ancak o bölgede şu anda çok oyuncumuz var, böyle bir transfer yaparsak takımda sorun çıkabilir. Ondan dolayı şu anda gündemimizde yok. Ancak Arda çok karakterli bir çocuktur, şahsi olarak da severim. Kazanmamız gerekiyor."

"Tolgay ve Oğuzhan bizim oyuncularımız, bir yere gidecekleri yok. Göndermeye niyetimiz de yok. Onların da gitmeye niyeti yok. Ancak bazı şeyler var onların konuşulması lazım."

"Orkan Çınar'ın oynamasını istiyorum, henüz hocayla konuşmadım ama belki bu sezon onu oynayabileceği bir takıma kiralayabiliriz."

"Oyuncularım benim iznim olmadan kimseyle görüşmez, burası Beşiktaş. Hepsi benim oğlum gibi."


Kaynak : Şampiy10