Gaziantepspor Başkanından Cenk Tosun açıklaması! : "İstanbul'dayım, kulübümün hakkını almaya çalışacağım!" - Son Dakika Beşiktaş Haberleri, Transfer, Puan Durumu ve Fikstür | siyahlabeyaz.net

Gaziantepspor Başkanından Cenk Tosun açıklaması! : "İstanbul'dayım, kulübümün hakkını almaya çalışacağım!"

Share This

TFF 1. Lig'de sıkıntılı günler yaşayan Gaziantepspor'un kulüp başkanı Huzeyfe Durmaz, Cenk Tosun transferinden dolayı kulübe geleceği söylenen ödemeyi takip ettiklerini bildirdi.

siyahlabeyaz | Durmaz, yaptığı açıklamada, 2011-2014 yıllarında Gaziantepspor forması giydikten sonra Beşiktaş'a transfer olan Cenk Tosun'un tüm Türkiye'nin takdirini toplamış bir futbolcu olduğunu söyledi.


Beşiktaş'tan sonra Everton'a transfer olan Tosun'un sözleşme maddesinde 1 milyon 157 bin 895 avro tutarındaki dayanışma katkı payından Gaziantepspor'un da pay alması yönünde bilgilerin yer aldığını ifade eden Durmaz, şöyle konuştu:"

"Bu konuyla ilgili şu anda İstanbul'da bulunuyorum. Tüm ilgililerle görüşüp kulübümün hakkını almaya çalışacağım. Çünkü Cenk Tosun transferinden dolayı kulübümüze yapılacak ödeme, bizi çok rahatlatacak. Ama henüz herhangi bir ödeme alamadık. Eğer bir an önce ödemeyi alabilirsek transfer tahtasını açabilmek adına da elimiz rahatlayabilir. Ümit ediyorum kısa zamanda konuyu netleştireceğiz."


Gaziantepspor kulübü ayrıca akşam saatlerinde zorunlu açıklama başlığı ile bir bilgilendirme mesajı yayınlayarak, "Sosyal Medya platformlarında eski oyuncumuz Cenk Tosun’un Kulübümüze 4 Milyon TL ve benzeri rakamlar verdiği yönünde gerçeği yansıtmayan haberler yer almaktadır. Ayrıca son 1-2 aylık dönem içerisinde Kulübümüze herhangi bir para girişi olmamıştır.Taraftarlarımızın ve spor kamuoyunun bu tip yanıltıcı haberlere itibar etmemelerini önemle rica ederiz." açıklamasını yaptı...

Kaynak : Ntvspor