Şenol Güneş'ten tiki takaya dönüş planı! - Son Dakika Beşiktaş Haberleri, Transfer, Puan Durumu ve Fikstür | siyahlabeyaz.net

Şenol Güneş'ten tiki takaya dönüş planı!

Share This

30 puan ile ilk yarıyı 4.sırada tamamlayan Beşiktaş Süper Ligin 2. devresine Antalya’nın Belek beldesinde hazırlandı. Ancak takım bir yana Şenol Güneş'in de ikinci yarı için rakipleri bozguna uğratacak planları hazır...


siyahlabeyaz | Siyah Beyazlıların 10 gün süren kampında en dikkat çeken detay teknik direktör Şenol Güneş’in antrenmanları bol paslaşmalı ve kalabalık defansı yarmaya yönelik taktikler üstüne kurmaya çalışmasıydı.

İki sezon önce tüm spor kamuoyunun hayran kaldığı, geçen sezon da zaman zaman yapılan (tiki-taka) bol kısa paslaşmalı ve presli oyunu tekrardan takıma kazandırmak isteyen Güneş, tüm antrenmanlarda bu oyunun denemelerini yaptırdı.Geçen sezondan bu yana takımın kimliği haline gelen sürekli kenar ortaları ile gol pozisyonuna girme çabasının, ilk yarıda kapanan takımlara karşı kaybedilen puanlarda başrol oynadığı tespiti yapan tecrübeli teknik adam, Quaresma’dan dahi içe gelerek orta saha ve hücum oyuncuları ile paslaşmasını istiyor.Bundan önceki sezon başı kamplarında olduğu gibi sürekli olarak çift kale maçlarının içinde olan ve sık sık oyunu keserek futbolculara yapmaları gerekeni uygulamalı gösteren Şenol Güneş 2.devrede işini bireysel becerilere ve şansa bırakmayı pek düşünmüyor.

Tecrübeli teknik adamın üzerinde durduğu diğer konular ise duran toplar, korner ve şutlar oldu.Bol bol duran top ve korner organizasyonu da çalıştıran Güneş, takımın bu yöndeki eksikliğini de gidermeyi amaçlıyor.Paslaşmalı oyunda kaleyi gördükleri anda bol bol şut çekilmesini de isteyen Güneş, sadece antrenman bitiminde değil devam eden çalışmanın içinde de şut çalışmaları yaptırdı.


KAMPIN YILDIZI QUARESMA MEDEL LENS VE OĞUZHAN
Siyah Beyazlıların kampında genel olarak oyuncular istekli bir performans gösterdi ve Şenol Güneş’i memnun etti. Quaresma, Medel, Lens ve Oğuzhan Özyakup ise en göze batan oyuncular oldu.

Tüm antrenmanları hem hırsı hem de neşesi ile adeta inleten Quaresma ; eğer Şenol Güneş’in tavsiyelerine uyup pas oyununun içinde yer alırsa ilk yarıdaki eleştirileri unutturup takımın bir numaralı yıldızı olabilir.Quaresma’nın yanısıra Medel ve Lens çalışkanlıkları, antrenman tempoları ve Güneş’in istediklerini yapmalarıyla hocalarından dahi ayrıca övgü toplayan isimler oldu.Oğuzhan Özyakup ta antrenman temposu ile ilk devredeki form düşüklüğünü unutturacağa benziyor.Yeni transfer Vida ise takıma adaptasyon sürecini çok çabuk atlattı ve ilk onbirde oynayabileceğini gösterdi.

Kaynak : DHA