Ahmet Nur Çebi'den çarpıcı açıklamalar : "Paralı başkan kulübün başını belaya sokan başkandır" - Son Dakika Beşiktaş Haberleri, Transfer, Puan Durumu ve Fikstür | siyahlabeyaz.net

Ahmet Nur Çebi'den çarpıcı açıklamalar : "Paralı başkan kulübün başını belaya sokan başkandır"

Share This

Beşiktaş İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi, siyah-beyazlı takımın son durumuna dair beIN Sports Haber'e açıklamalarda bulundu.


siyahlabeyaz | Öne çıkan değerlendirmeler şu şekilde:


"Çok fazla oyuncunun olması teknik direktör için idare etmek kolay değil. Hoca bunları aşmaya çalışıyor. Büyük takım hocasıysanız bunları yönetmeniz lazım. Şenol Hoca bizim için büyük bir şans. Ligi iyi tanıyor, anormal çalışkan, prensiplerinden taviz vermeyen, tecrübeli ve başarılı bir teknik adam."

Transfer nasıl yapılıyor?
"Hocanın prensipleri varsa bu da kulübe artı sağlıyorsa iyidir. Sizi yormaz acaba ne düşünür diye düşünmezsiniz çünkü hoca hemen ne düşündüğünü söyler. Cevabını alabiliyoruz. Sistem şöyle çalışıyor; Scout ekibi her bölge için araştırmasını yapıyor. Gökhan Keskin var, Fikret hocamız var onları izlediği isimler var. Bu isimler Fikret Orman'a liste halinde veriliyor. Hocanın isimleri alınıyor. Hocamız istediği tarz oyuncuyu aktarıyor. Hocamızın tarif ettiği bir oyuncu araştırması yapılıyor. Daha sonra bu oyuncunun maliyet kısmı giriyor. Fikret Orman'ın kulüplerle görüşmesi başlıyor. Ben işin ekonomik tarafı ile ilgileniyor. Hukuki ve ekonomik tarafında biz yardımcı oluyoruz."


"Yaklaşık 5 sene önce söyledim. Paralı başkan kulübün başını belaya sokan başkandır. 80-90 milyon euro civarında bütçemiz var. Bu değerleri bir yönetici ne kadar taşır. Paralı biri gidince yine paralı birini bulmanız lazım. Futboldan anlamıyorsa ve sadece kendi PR için geliyorsa yandı gülüm keten helva. Parası olan değil, sosyal çevresi olan, sabırlı olan, kulübü canı gönülden seven bir yönetici profili lazım. Basketbol şubesine bakan arkadaşımızın da basketboldan iyi anlayan, çalışkan biri olması lazım."

"Fikret Bey ile hep yakın çalıştık. Çok yorulduğumu da söylüyorum. Fikret Bey gayet güzel yönetiyor. Biz onun yanında, arkasında her zaman destek oluruz. Biz her zaman yardımlarına koşarız."


Hakem yorumu
"En çok hakem kararlarından mağduriyet gören takım Beşiktaş'tır. Başka yöneticiye baksanız o da kendi takımı der. Hakemlerin namusundan, onurundan hiç soru işareti düşünmedim. Ambiyanstan etkilendiği zamanlar oldu. Onların onurlarına ve şereflerine zeval getirecek bir durum olmadı. Önemli hatayı görmediğini görüyorsunuz, stadın etkisi oluyor. Yöneticilerin açıklamaları var, maçtan 2-3 gün önce gözümüz üstünüzde gibi bunlar çirkin laflar. Hakemlik çok önemli bir meslek."

"Aykut Hoca'nın o gün söylediği maçta psikolojisi nedir bilemiyorum. Giresunspor maçındaki zorlanma sonrası söylendi sanırım ama keşke söylemeseydi. Benim hocam söyleseydi böyle açıkcası ben üzülürdüm."


"Hakemlerin taraf tutuyor gibi gösterilmesi yanlış. Yabancı bir hakem geldi mesela renklerini sevdi ona göre karar verdi olur mu? Ben mesela VAR sistemine katılıyorum. Hepimiz insanız hata yapıyoruz. Hakemlerin yerli olması lazım. Toplum olarak kendimize yetecek güçteyiz."

"Kura çekilirken kim çıkarsa çıksın hepsi değerli takımlar diye düşündüm. Bayern Münih'in adı büyük. Çıktığı zaman söyledim, onlar da bizden çekinsin. Ben onları düşünene kadar onlarda beni düşünsün dedim. Bayern Münih'ten şansımızı az görmüyorum. %50-%50 hatta Beşiktaşlı olmamdan dolayı şansımızı %51-%49 olarak görüyorum"

"Başakşehir ciddiye alınması gereken bir kulüp ve takım. Zannediyorum 3-4 hafta sonra Beşiktaş gibi bir takımla uğraşacaklar işleri zor. Sadece futbol odaklılar, anonim bir şirket. İyi yönetildiğini düşünüyorum ve hocalarının da başarılı olduğunu düşünüyorum. İyi oyuncuları da var. Oynadıkları futboldan keyif alıyorum."

"Geçen sezon oynadığımız ile bu sene oynadığımız futbolu mukayese edersem Avrupa'da daha çok keyif aldım. Üç kulvarda koşunca ligde bazen sendelediğimiz zamanlar oldu. Bazen iyi, bazen kötü oynadık ama önemli bir hedef doğrultusunda devam etmek."

"Beşiktaş taraftarına içtenlikle teşekkür ediyorum. Geçtiğimiz sezonlarda farklı stadyumlarda oynarken hep geldiler. Yağmurda, çamurda Atatürk Olimpiyat Stadı'na geldiler. Biz bu sene de şampiyon olacağız taraftarın bize desteklerine devam etsin, artarak devam etsinler. Şampiyon olacaksak onların desteği  çok önemli."

Kaynak : Ajansspor