"Kendi seyircisine de yapsa farketmez! Kırmızı kart..." - Son Dakika Beşiktaş Haberleri, Transfer, Puan Durumu ve Fikstür | siyahlabeyaz.net

"Kendi seyircisine de yapsa farketmez! Kırmızı kart..."

Share This

Fanatik gazetesi yazarı ve eski hakem Deniz Çoban, dün akşam oynanan ve 3-1 Beşiktaş'ın üstünlüğü ile tamamlanan karşılaşmada verdiği bazı kararlarla dikkat çeken hakem Cüneyt Çakır'ın performansını yorumladı.


siyahlabeyaz | Dün akşam kritik ve hatalı hakem kararları vardı. Hatalı kararlara maruz kalan Beşiktaş’ın maçı kazanması, çok yoğun hakem tartışılmasının önüne geçmiş oldu. Belki de Namoğlu’nun ömrünü uzattı. Maçın 8. dakikasında Fenerbahçe atağında Giuliano’nun şutunda Vida’dan dönen topu tamamlayıp gol yapan Fernandao ofsayt pozisyonundaydı. Golün iptali gerekirdi. Kurala göre kale çizgisine Fernandao’dan daha yakın 2 savunma oyuncusu olması gerekir. Fabri kalesinde olmadığı için Vida tek başına Fernandao’nun gerisinde kalmıştı.


Ayrıca gol sevinci sırasında Fernandao’nun iki koluyla yaptığı gol sevinci bence çok masum değil. Kırmızı kartı gerektiren bir sevinç gösterisi bu. Hareketi kendi seyircisine yapıyor olsa da fark etmez. Çakır bu sevinci görmüş olsa, kırmızı kartla cezalandırırdı.

Son golde ofsayt yok
Maçın 37. dakikasında ceza sahasında topu kazanmaya çalışan Isla, Quaresma’nın ayağına bastı. Hakem Beşiktaş lehine penaltı vermeliydi ama devam dedi. Isla’nın bu dakikada sarı kartı da vardı. İkinci sarı karttan ihracı gerekirdi.

Beşiktaş'ın son dakikada kazandığı golde ise ofsayt yoktu. İki oyuncu ofsayttaydı ancak topa hareketlenen Negredo ofsayt değildi. Gol nizamiydi. (Fanatik)