Beşiktaş’a tesis müjdesi - Son Dakika Beşiktaş Haberleri, Transfer, Puan Durumu ve Fikstür | siyahlabeyaz.net

Şenol Güneş'in çok istediği, Beşiktaş Yönetimi’nin ise geleceğe yatırımın en önemli adımı olarak gördüğü ve 2 yıldır üzerinde uğraştığı Ümraniye Futbol Akademisi Projesi için artık sona yaklaşıldı. 


siyahlabeyaz | Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri’nin yanında bulunan 30 dönümlük araziyi Orman Bakanlığı’ndan alıp, buraya Futbol Kampüsü kurmayı planlayan Beşiktaş Yönetimi bürokratik sorunları bir türlü aşamadı.

Akşam’ın haberine göre; Orman Bakanlığı’nın ihaleye çıkarttığı arazi bir başka yatırımcı tarafından açık artırma usulüyle satın alındı. Araziyi alan kişi Beşiktaş Yönetimi’ne gelip, aldığının 7 kat fazla fiyata araziyi kulübe devredebileceğini söyledi. Ancak yönetim bunu kabul etmedi.

BÜROKRATİK TIKANIKLIK AŞILDI

Bu sürecin ardından Orman Bakanlığı’nın iptal ettiği ihale için yeni bir müzayede gündeme geldi. Ancak bu da mümkün olmadı. Başkan Fikret Orman’ın, Ankara’da yürüttüğü yoğun temaslar sonucunda konuya çözüm bulundu. Beşiktaş yönetiminin verdiği bilgiye göre Orman Bakanlığı araziyi, Spor Bakanlığı’na devretme kararı aldı. Spor Bakanlığı da bu araziyi 49 yıllığına tamamen sportif amaçlarla kullanılmak üzere Beşiktaş’a devredecek. Böylece bürokratik engeller aşılacak ve Beşiktaş’ın hayali olan Futbol Kampüsü’nün yapımı için kazma vurulacak. (Ajansspor)