Beşiktaş’tan 45 milyonluk tasarruf - Son Dakika Beşiktaş Haberleri, Transfer, Puan Durumu ve Fikstür | siyahlabeyaz.net

Beşiktaş’tan 45 milyonluk tasarruf

Share This

Oyuncu satmanın ve yine kiralık futbolculara öncelik tanımanın yanı sıra tasarruf çalışmaları yapmayı da düşünen Beşiktaş transfer komitesi, ilk olarak kadroda bulunan ama oynamayan oyunculardan bu kez kesin olarak kurtulmak istiyor.


siyahlabeyaz | Her transfer döneminde hiç bir şeklide kadroya giremeyen 5 oyuncuyu göndermeye çalışmakla da epey uğraşan siyah-beyazlı komite ismi geçen futbolcuların takım bulamamasından ötürü 3 sezonda ciddi paralar ödemek zorunda kaldı.

Bu oyunculardan Milosevic’in devre arasında sözleşmesi fesih edilmişti. Boluspor’a son anda kiralık verilen Pedro Franco’nun da sözleşmesi sona erdiği için 2 oyuncu ile ilgili bir sıkıntı kalmadı. Ancak Veli Kavlak, Denys Boyko ve Aras Özbiliz’in yanı sıra Mustafa Pektemek’in ciddi rakamlar almaları önümüzdeki sezon tasarrufa gitmeyi isteyen yönetimi fazlasıyla düşündürüyor. Veli, Boyko ve Aras’tan kesin olarak kurtulmayı isteyen yönetim üç oyuncudan da bir kez daha kendisine kulüp bulmasını isteyecek. Üç oyuncu her hangi bir şekilde kulüp bulmaz ise sözleşmeyi karşılıklı fesih etme yoluna gidilecek. Geçmiş transfer dönemlerine bakıldığında 2’nci seçenek biraz zor görünüyor.Çünkü Veli, Boyko ve Aras geçmiş dönemlerde de 2’nci seçeneği kabul etmemiş ve takımda kalmak için ısrarcı olmuşlardı. Gerekçeleri ise Beşiktaş’tan aldıkları yıllık ücreti başka hiç bir takımın verememesiydi.

MUSTAFA PEKTEMEK ÖNÜMÜZDEKİ SEZONUN PLANLAMASINDA YOK
Geçen sezon Şenol Güneş’in raporu doğrultusunda son anda takımda kalan Pektemek de bu kez gönderilmeye çok yakın. Veli, Boyko ve Aras’a göre durumu biraz daha farklı olsa da bütün bir sezon sadece yedek kulübesinde beklemesi transfer komitesini Mustafa’yı gönderme düşüncesine itti. Transfer komitesinin önümüzdeki sezon için düşündüğü santrfor üçlüsünde Mustafa’nın adının hiç bir şekilde geçmemesi de ayrılığı kuvvetli hale getiriyor. Ancak Mustafa’nın da Veli, Boyko ve Aras gibi alacağı ücreti gerekçe gösterme ihtimali bulunmuyor değil. (Fanatik)
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder