Sarpsborg'un en pahalı oyuncusu 800 bin euro - Son Dakika Beşiktaş Haberleri, Transfer, Puan Durumu ve Fikstür | siyahlabeyaz.net

Sarpsborg'un en pahalı oyuncusu 800 bin euro

Share This

Beşiktaş’ın Norveçli rakibi Sarpsborg, siyah-beyazlı temsilcimize göre popülaritesi neredeyse yok denecek kadar düşük kalibreli bir takım olarak dikkat çekiyor.


siyahlabeyaz | Milliyet Gazetesi'nden Onur Dinçer'in haberine göre; Beşiktaş’ın Norveçli rakibi Sarpsborg, siyah-beyazlı temsilcimize göre popülaritesi neredeyse yok denecek kadar düşük kalibreli bir takım olarak dikkat çekiyor. 2008’de kurulan ve sadece 10 yıllık bir geçmişi bulunan Sarpsborg 08, aynı isimli 50 bin nüfusa sahip kenti temsil ediyor.


Norveç’te birçok futbol kulübünün temel felsefesi olduğu belirtilen ucuza oyuncu alıp, pahalıya satma ekseninde yönetimsel faaliyetlerini sürdüren siyah-beyazlılar, sadece 100 bin euroya alıp, altı ay önce 2.5 milyon euroya Brugge’e sattıkları Krepin Diatta ile bunun son örneğini sergiledi.

UEFA Avrupa Ligi’ne katılan 48 takım içersinde en düşük kulüp puanı katsayısına sahip ekip olan Sarpsborg’da bonservis bedeli en yüksek oyuncu ise 800 bin euroluk bedelle Zachariassen... Takımın en iyisi gösterilen 23 yaşındaki orta saha bundan sadece iki yıl önce üçüncü ligde top koşturuyordu. Öte yandan takımı bugün İstanbul’da 150-200 Norveçli taraftarın destekleyeceği bildirildi.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder