Karius tek taraflı fesh edince birden Beşiktaşlılar’ın içindeki “Beşiktaşlı” dışarı çıktı! - Son Dakika Beşiktaş Haberleri, Transfer, Puan Durumu ve Fikstür | siyahlabeyaz.net

Karius tek taraflı fesh edince birden Beşiktaşlılar’ın içindeki “Beşiktaşlı” dışarı çıktı!

Share This

Karius’un gidişine olumlu yerden bakalım... Beşiktaş seneye tıpkı Trabzonspor’un Onur Kıvrak/Uğurcan Çakır tercihinde olduğu gibi iyi bir kaleci kazanmış olabilir. Çünkü elinde üç iyi genç kaleci; Utku Yuvakuran, Ersin Destanoğlu ve Doğukan Özkan var. Yani kaledeki sorun büyük değil.


siyahlabeyaz | Ülkenin en sıkıntılı takımı durumundaki Beşiktaş’ta işlerin yoluna girmesi kısa vadede mümkün görünmüyor. Gün geçmiyor ki, bir huzursuzluk haberi çıkmasın. Bilindiği gibi bu durum geçmişin olumsuzluklar dolu bakiyesinin zorunlu sonucu. Bugün ilk konu Karius olsun... Sonucun böyle tecelli edeceğini hepimiz biliyorduk ancak kaleci sözleşmesini tek taraflı fesh edince birden Beşiktaşlılar’ın içindeki “Beşiktaşlı” dışarı çıktı! Oysa bazı durumlarda “Karşılıklı teşekkür prosedürü”nü de becerebilmek gerekir. Zaten yönetim kültürü ve yönetme biçimi bunu gerektirir.


Zaten seneye yoktu...

Karius seneye yoktu, görülüyor ki Haziran’da devam edeceği açıklanan ligin geri kalanında da olmayacak. Olumlu yerden bakalım, Beşiktaş seneye tıpkı Trabzonspor’un Onur/Uğurcan tercihinde olduğu gibi iyi bir kaleci kazanmış olabilir. Çünkü elinde üç iyi genç kaleci (Utku, Ersin, Doğukan) var... Yani kaledeki sorun büyük değil.

Dorukhan Toköz benzeri isim şart

Diğeri, Atiba’nın alacağı 100 bin Dolar’ın ödenemediği haberi. Bu bölüm en azından ligin geri kalanı için, Karius’un yokluğundan daha yakıcı. Çünkü, Beşiktaş sahada Atibasız kalınca ne yapacağını bilemez görüntüde. Ancak, gelecek sezon için o bölge ya Dorukhan Toköz benzeri, geleceği olan -bu arada Fatih Aksoy’un takımdaki geleceğini gerçekten merak ediyorum- bir isimle ya da kuzey ülkelerinden basit ama güçlü oynayan aynı zamanda yıllık maliyeti 250 bin Euro’yu aşmayan bir oyuncuyla tahkim edilmeli.

Savurgan olmayan modele dönmek zorunluluk

Beşiktaş’ta 30 yaş üstü oyuncuların geleceğiyle ilgili radikal kararların alınacağı bu zamanlarda yönetim içinden de tartışma haberleri sızıyor dışarı. Her yönetimde görüş ayrılıkları ve tartışma olur. Bu, yapının sağlıklı olduğunun işaretidir. Ancak bizde ağırlıklı olarak yönetimdeki pederşahi tutumlar galebe çaldığından bu sağlıklı ortam süratle sıhhatini yitirir. Yine de koronovirüs yıllarında istemeden de olsa uyulacak mali disiplin ve yakın gelecekte takımların yaşça gençleştirilmesi zorunlulukları sorunları da çözecektir. Beşiktaş genetiğindeki savurgan olmayan, üretken ve eğlenceli modele dönmek durumunda. Bu belki kısa vadede şampiyonluk getirmez ancak bu modeli ne kadar erken hayata geçirirse kurtuluşu da o denli yakındır. (Fanatik)

Diğer son dakika Beşiktaş haberleri için siyahlabeyaz..Hiç yorum yok:

Yorum Gönder