Şenol Güneş'ten TFF'ye 'başlama' uyarısı! - Son Dakika Beşiktaş Haberleri, Transfer, Puan Durumu ve Fikstür | siyahlabeyaz.net

Şenol Güneş'ten TFF'ye 'başlama' uyarısı!

Share This

2020-21 sezonuna ağustosun üçüncü haftası gibi başlamak isteyen TFF'ye A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş tarafından uyarı geldi. 


Koronavirüs nedeniyle araya giden Süper Lig, yeniden santra yapmak için gün sayıyor... 26. haftada oynanan Göztepe-Çaykur Rizespor maçıyla verilen ara; 12 Haziran'daki Fenerbahçe-Kayserispor ve Göztepe-Trabzonspor karşılaşmalarıyla kaldığı yerden devam edecek...


12 Haziran-24 Temmuz arasında oynanacak karşılaşmalarla 2019-20 Süper Lig Cemil Usta tamamlamak isteyen TFF, yeni sezona da ağustosun üçüncü haftası gibi start vermeyi düşünüyordu. Oyuncuların sezonu geç tamamlamasından dolayı 2020-21'i otomatikman ileriye atmayı planlayan Federasyon'a A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş'ten ikaz geldi.

TFF'ye eylül ayında ay-yıldızlıların Uluslar Ligi'nde oynayacağı karşılaşmaları hatırlatan deneyimli çalıştırıcı, sezonun normal tarihinde başlaması gerektiğini iletti.

3 Eylül'de Macaristan, 9 Eylül'de de Sırbistan karşılaşmalarının olduğunu hatırlatan A Milli Takım'ın teknik patronu, "Yeni sezon, normal tarihinde; yani ağustosun başında başlarsa; Uluslar Ligi'nde daha hazır bir milli takımla mücadele ederiz. A Milli Takım'ın da menfaatlerini düşünmek lazım" şeklinde bir sersenişte bulundu.

Güneş, yeni sezonun ağustosun sonu değil de her zamanki gibi başında başlaması için Federasyon ve kurullarına baskı yapsa da Süper Lig temsilcileri; bu teklif karşısında oldukça rahatsız. Bu şekilde; kadro ve transfer çalışmalarının sekteye uğrayacağı görüşünü öne süren Süper Lig ekipleri, sezonun erken açılması fikrine sıcak bakmıyor. (İLHAN TÜYSÜZ ASİST ANALİZ ÖZEL HABER)

Diğer son dakika Beşiktaş haberleri için siyahlabeyaz..
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder