Tümer Metin : "Ağzına sokuyordu tekmeyi!" - Son Dakika Beşiktaş Haberleri, Transfer, Puan Durumu ve Fikstür | siyahlabeyaz.net

Tümer Metin : "Ağzına sokuyordu tekmeyi!"

Share This

Tümer Metin, Beşiktaş'ın Konyaspor'u 3-0 mağlup ettiği mücadeleyi TRT Spor ekranlarında değerlendirdi. İşte Tümer Metin'in yorumları...


Maçın başında aklımızda soru vardı. Acaba Beşiktaş, sezon başından beir konuşulan, oyuncu grafiklerinin zirve yaptığı oyuncuları, bu hafta aynı şekilde hazırlayabildi mi, aynı performansı alabilecek mi? 15. dakikada gelen kırmızı karta kadar, Beşiktaş üretmekte, 3. bölgeye geçmekte sıkıntılar yaşıyordu. Kırmızı karttan sonra nasıl açılır diye 15 dakikalık oyun oynandı.

"KENARLAR İŞLEMİYOR"

Beşiktaş'ın kenarları ne yazık ki hala işlemiyor. Kapanan takımda kenardan açabilirsiniz, verkaçla açabilirsiniz. 3. şık da, uzaktan vuracaksınız ya da duran top organizasyonuyla çözersiniz. Beşiktaş'ın olmazsa olması Burak, çıktı Nkoudou'nun olduğu bölgeye, bir sallandı, çarpan da top çok iyi gitti, kilit açıldı.

"ÖNE GEÇİNCE TEMPO"

Öne geçtikten sonra tempo buluyor Beşiktaş. Beşiktaş'ın açana kadar zorlandığı bölümler var, orada da oyuncu performansları etkili kılıyor Beşiktaş'ı.


"AĞZINA SOKUYORDU TEKMEYİ"

Forvet arkası benim uzmanlık alanım. Club Brugge'de forvet arkası oynarsan, iş yapabilirsin. O bölgede gezersen topla buluşabilirsin. Bizde herkes çift ön libero oynuyor, bizde forvet arkası oynamak dünyanın en zor işidir. Eskişehir'de Hürriyet, Rize'de Cumhur ağzına sokuyordu tekmeyi, dönemezsin oralarda.


DIABY VE LJAJIC

Diaby, forvet arkasında rahat rahat oralara gireyim, döneyim istiyor. Daha çabuk düşüneceksin, daha güçlü olacaksın. Mevcudundan daha güçlü olmak zorundasın. Ljajic'te de yok, o yüzden orta sahaya kadar çıkıyor kurtulmak için. Bırak Necip Elneny, Atiba oraya çıksın. O dar alanda alıp işi çevirmen lazım.


KONYA'NIN İTİRAZI

Konyaspor'un itiraz ettiği pozisyonda bence top Vida'nın eline çarpmıyor. Kol kapalı, vücudun bir yerine çarpıyorsa da omuz başıyla önüne düşürüyormuş hissi var. Eline bile çarpsa, kol kapalı, eliyle kontrol etmiş gibi bir görüntüsü de yok.


VIDA KIRMIZI GÖRMELİYDİ

Vida'nın pozisyonu, çok net bir kırmızı. Herhalde Zorbay Küçük, Vida'nın önce topla oynamasını değerlendirerek sarı verdi. Vida tabii ki topla oynadı çünkü ben oraya ayağımı sokamadım, öyle geldiği için ayağımı sokamıyorum. Futbolda böyle girişler kalmadı, ben oraya ayağımı soksam, kırılacak benim ayağım.


"CESUR OLUN DİYORUM"

Konyaspor'un gördüğü kırmızı kartla ilgili en ufak bir şüphe yok. Bence Zorbay Küçük de pozisyonu görüyor. Sanıyorum hakemlerimiz, futbolun en ağır cezalarından biri olan 1 kişi eksiltme konusunda bir sağlama istiyorlar gibi. Ben de diyorum ki, 'Cesur olun'.


"GENÇLERİ CEBİNDEN ÇIKARIR"

Atiba bir teşekkürü hak ediyor. Çok özel bir renk. Gerek aile yaşantısıyla, ülkenin dinamiklerine uyum sağlaması açısından ne sıkıntısına şahit olduk, ne de saha içinde sıkıntısına şahit olduk. Umarım 1 yıl daha devam eder, hak ediyor. Atiba nice gençleri cebinden çıkarabilecek güce ve enerjiye sahip. Bence 1 sene daha oynar.

"FENERBAHÇE DE 2-3 SENEDİR YAPIYOR"

Aykut hoca bu Konyaspor'u yaratanlardan, kuranlardan. Burada doğru bir organizasyon olduğunu söyleyemem. Kupayı almalarından sonra o kadronun revize edilmesi gerekiyordu üzerine devam edilmek yerine. Futbolda zaman zaman bu hatalar yapılıyor, Fenerbahçe 2-3 senedir yapıyor bunu, oyuncu tercihlerinde. Benzer oyuncular bir araya gelmiş gibi. Önlem almaya odaklanmış Konyaspor. Sürpriz oyuncusu yok. Hep pasa, pozisyona dayalı oyun. Bir takım, santrforun skor hanesi için çok önemli. Konyaspor'un temposu var ama hızı yok. (Sporx)


Diğer son dakika Beşiktaş haberleri için siyahlabeyaz..Hiç yorum yok:

Yorum Gönder