"Hiçbir şey yapmadan Beşiktaş'ta 11 oynuyor." - Son Dakika Beşiktaş Haberleri, Transfer, Puan Durumu ve Fikstür | siyahlabeyaz.net

"Hiçbir şey yapmadan Beşiktaş'ta 11 oynuyor."

Share This

Usta yorumcu Güntekin Onay, zorlu bir hafta geçirerek Olympiakos deplasmanından puan ile dönen ve evinde Sergen Yalçın'ın dinamik Kayserispor takımını ağırlayan Beşiktaş'ın öne geçtiği maçtaki puan kaybını kabul edilemez olarak değerlendirdi. İşte Güntekin Onay'ın Beşiktaş ile ilgili maç yazısı...

Kabul etmek gerekir ki Beşiktaş bu maç öncesi bazı olumsuzluklarla yüzleşti. Quaresma ve Gökhan Gönül’ün cezalı olmaları, 2 Olympiakos maçının arasına denk gelmesi ve bunun dışında maç içinde Marcelo’nun sakatlanması gibi faktörler siyah-beyazlıların işini güçleştiren unsurlardı. Ancak yine de 1-0 öne geçtiği bir maçta puan kaybetmesi kabul edilemez.

Şenol Güneş, takımı ilk yarıda istediği baskıyı kuramayınca 2. yarı ile birlikte sistem değişikliğine gitti. Babel’i çıkartıp Tolgay’ı oyuna sokarak orta alanda 4-3-1-2 gibi bir 4-4-2 varyasyonuyla hücumda sayısal üstünlük kurup Kayseri’yi baskı altına almayı planladı. Aslında işler Şenol hocanın istediği gibi gitti. Beşiktaş, 1-0 yapan golü de buldu. Hesaplayamadığı şey, Marcelo’nun sakatlığı ve Cenk Tosun ile Talisca’nın kötü oyunlarıydı.

Cenk Tosun, Konyaspor maçında mükemmel bir oyun ortaya koydu ardından oynadığı dün de dahil 6 maçta sahada yok. Akhisar’a attığı kafa golü dışında 6 maçtır pozisyona dahi giremedi. Pozisyona girer atamaz onu anlarım, hiçbir şey yapmadan Beşiktaş’ta 11 oynuyor. Çok daha yüksek bir enerji koymalı. Maç içinde çok daha fazla çalışmalı. Rakip savunmayı zorlamalı. Araya ve arkaya koşular atmalı. Daha hareketli olmalı. Ne yazık ki Talisca da takım için değil kendisi için oynayan bir görüntüde. Yardımlaşması son derece yetersizdi dün.

ABOUBAKAR ÇOK ETKİLİ 
Beşiktaş'ta Aboubakar atıyor, atmasa da çok çalışıyor. Rakip savunmayı sürekli zorluyor.  Beşiktaş adına dün Atiba ve Vincent Aboubakar sahanın en çalışkan isimleriydi.

Maçı 1-1’e getiren konuk takım Kayseri golü öncesinde topu kaybeden Talisca ve devamında Mitroviç pozisyon almakta geç kalıyor. 1-1’den sonra tamamen savunmaya çekilen Kayseri karşısında tüm hatlarıyla yüklenen bir Beşiktaş izledik. Bu kez de yaratıcılık sergilemesini beklediğimiz Oğuzhan sahne almadı.

Kayseri kaliteli bir takım kurdu ve Sergen Yalçın, cesur futbol oynatıyor. ‘Kesin düşer’ denilen takımı kısa sürede toparladı ve saygın bir ekip haline getirdi.  Yorucu ve zorlu maratonda artık her maç zor. Bu tip kayıplar doğal.

Kaynak : Şampiy10

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder