Beşiktaş Talisca krizini 25 milyon euro ile çözdü - Son Dakika Beşiktaş Haberleri, Transfer, Puan Durumu ve Fikstür | siyahlabeyaz.net

Beşiktaş Talisca krizini 25 milyon euro ile çözdü

Share This

Beşiktaş Yönetimi, yapılan açıklamalar ve menajerinin İstanbul'a davetinin ardından yaşanan Talisca krizini tüm takımın alacağı olan 25 milyon euroyu dağıtarak ortadan kaldırdı.


siyahlabeyaz | Teknik direktör Şenol Güneş önderliğinde üst üste iki sezon şampiyonluğa ulaşan Beşiktaş'ta ekonomik anlamda da olumlu gelişmeler yaşanıyor.

Başkan Fikret Orman yönetiminde mali tablo gitgide daha da düzelirken, bu sezon ulaşılan şampiyonluğun ardından yönetim rahat bir nefes aldı.

Siyah-Beyazlı kurmaylar, 2016-17 sezonundan doğan bütün alacakları ödedi. Başkan Fikret Orman ile ikinci başkan Ahmet Nur Çebi, özellikle uzun süredir menajerlik parası ve kalan alacaklarını isteyen Anderson Talisca'nın da sorun çıkarmamasını öncelik olarak düşünerek takıma toplamda 25 milyon Euro dağıttı.

ÇEBİ'NİN ÇABASI SORUNU ÇÖZDÜ
Bu paranın içinde şampiyonluk primi dahil garanti ücretler, maç başılar ve personel alacağının da olduğu öğrenildi.

Beşiktaş'ın 25 milyon Euro gibi önemli bir rakamı ödemek için Türkiye Futbol Federasyonu'ndan hak ettiği alacaklarının yanı sıra önümüzdeki sezonun hak edişlerini de aldığı belirtildi.

Bu kaynaklara ek olarak yönetimin, bir bankadan çok uygun geri ödemeli kredi çektiği ifade edilirken, özellikle ikinci başkan Çebi'nin uzun süredir borçları kapama konusunda çalışmalarda bulunduğu ve bu sorunu çözdüğü öğrenildi.

Kaynak : Habertürk

BEŞİKTAŞ MARŞLARI İÇİN TIKLAYINIZ
SON DAKİKA BEŞİKTAŞ TRANSFER HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ