Everton'dan Cenk Tosun açıklaması! - Son Dakika Beşiktaş Haberleri, Transfer, Puan Durumu ve Fikstür | siyahlabeyaz.net

Everton antrenörü Duncan Ferguson, Cenk Tosun'un performansı hakkında konuştu. 


siyahlabeyaz | Beşiktaş'tan sezon başında Everton'a transfer olan Cenk Tosun, teknik direktör Sam Allardyce tarafından uzun süre yedek bırakılınca İngiliz basınında ve özellikle taraftarlarca büyük eleştiri almıştı. Kulübün antrenörlerinden Duncan Ferguson ise Dubai kampında Cenk Tosun'un antrenman performansı hakkında övgü dolu ifadeler kullandı.

Everton'ın antrenörlerinden Duncan Ferguson, Dubai'de sıcak havadaki antrenmanlara rağmen takımının temposunun gayet iyi olduğunu söylerken, Cenk Tosun'un ise performansından gayet memnun olduklarını belirtti.

Duncan Ferguson yaptığı açıklamada, "Dubai kampında Cenk Tosun antrenmanlarda oldukça iyi ve goller atıyor. Takıma uyum konusuna mesafe kat etti. Önümüzdeki dönemlerde bizi çok büyük katkılar sağlayacak. Ondan çok şeyler bekliyoruz ve bunu da başaracak. Geldiği günden itibaren uyum sorunu yaşıyordu ama şimdi arkadaşlarıyla birlikte daha uyumlu bir şekilde çalışmaya başladı." diye konuştu.


Cenk Tosun Everton'da kaç maç oynadı?
Beşiktaş'tan rekor transfer ücretiyle Premier Lig takımlarından Everton'a transfer olan Cenk Tosun, İngiliz ekibinde ligde 3 maçta 143 dakika görev aldı. (FutbolArena Dış Haberler)