Ljajic 10 numaraya! Peki Oğuzhan yeni sistemde nerede? - siyahlabeyaz | Son Dakika ve Güncel Beşiktaş Haberleri Puan Durumu ve Fikstür

Post Top Ad

Ljajic 10 numaraya! Peki Oğuzhan yeni sistemde nerede?

Share This

Sırp 10 numara Adem Ljajic’i ilk 11’de kullanacak olan teknik direktör Şenol Güneş, kaptan Oğuzhan’ı rakip defans düzenini bozacak şekilde serbest bırakmayı planlıyor.


siyahlabeyaz | Beşiktaş'ta yeni transfer Adem Ljajic'in gelmesiyle birlikte saha içerisindeki oyun sistemi de değişiyor.


Sırp yıldızı, takımın 10 numara mevkiinde kullanacak olan teknik direktör Şenol Güneş, kaptan Oğuzhan Özyakup'a ise yeni bir görev yeri belirledi. Oyunu normalde kanatların üzerinden kuran tecrübeli teknik adam, Oğuzhan'ı yeni sistemin merkezine oturtacak.

Kanatlardan üç oyunculu hücumlar deneyecek olan Güneş, milli yıldızı rakip stoperlerden birini üzerine doğru çekmek için 'bir adım önde' görevlendirecek. Bu sistem sayesinde takımın golcüsünü ceza alanında diğer stoperle teke tek bırakmayı planlayan başarılı çalıştırıcı; böylece takımın santrforunun kendisine daha rahat pozisyon almasını sağlayacak. Ayrıca ceza alanına kanatlardan girecek olan Babel ve Quaresma'nın da uzaktan atacakları isabetli ve sert şutlarla gol şanslarını artırmış olacak. (Fotomaç)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Post Bottom Ad