Beşiktaş taraftarından II. Louis’te tarihi truva! - Son Dakika Beşiktaş Haberleri, Transfer, Puan Durumu ve Fikstür | siyahlabeyaz.net

Beşiktaş taraftarından II. Louis’te tarihi truva!

Share This

Beşiktaş'ın tarih yazdığı gecenin finalinde Monaco'da bir ilk yaşandı. Deplasman yasağı olan Siyah-Beyazlı taraftarlar, 90 dakika bitiminde maçın kahramanı Cenk Tosun'a üçlü çektirdi.


siyahlabeyaz | Beşiktaş’ın tarih yazdığı gecenin finalinde Monaco’da bir ilk yaşandı. Deplasman yasağı olan Siyah-Beyazlı taraftarlar, 90 dakika bitiminde maçın kahramanı Cenk Tosun’a üçlü çektirdi.


Beşiktaş’ın UEFA’dan gelecek olası cezanın önüne geçebilmek için Monaco’ya taraftar götürmeme kararı Fransız makamlarınca da desteklenmişti. Fransız yetkililer, Beşiktaşlı taraftarların Monaco’ya alınmaması için mahkeme kararı çıkartmıştı ancak tüm bu girişimler Beşiktaşlılar’a enge olamadı.

Pasaport kontrolleri ve polisin tüm denetimlerine rağmen yaklaşık 150 kişilik bir taraftar grubu II. Louis Stadı’na girdi. Taraftar dilinde ‘Truva’ diye tabir edilen bu sızma girişi maç sonunda ortaya çıktı. 90 dakika bitiminde Monaco taraftarları tribünleri terk ederken Beşiktaşlı taraftarların sesleri yükseldi.

Siyah-Beyazlılar attığı iki golle Monaco’yu yıkan Cenk Tosun’u tribüne çağırıp, üçlü çektirdi.

Kaynak : Fanatik