"Yönetim santrfor konusunda son sözü Şenol Hocaya bırakmak zorunda!" - Son Dakika Beşiktaş Haberleri, Transfer, Puan Durumu ve Fikstür | siyahlabeyaz.net

"Yönetim santrfor konusunda son sözü Şenol Hocaya bırakmak zorunda!"

Share This

Usta yazar yazar Ali Ece, dün akşam oynanan ve 2-1 bitmesine rağmen siyah beyazlıların turu geçmeyi başardığı Osmanlıspor - Beşiktaş maçını yorumladı.


siyahlabeyaz | İşte Ali Ece'nin 'Santrfor şart' başlıklı köşe yazısı...


İlk maçın da etkisiyle Beşiktaş için yarı rövanş yarı hazırlık maçı niteliğindeydi. Mevcut kadro derinliğini ölçmek açısından iyi bir test oldu.

Cenk Tosun sonrası direkt fark yaratacak bir santrfor takviyesi yapılmazsa Beşiktaş ileri ucu Şampiyonlar Ligi, Süper Lig, Türkiye Kupası yoğunluğunda sıkıntılar yaşayabilir.

Pektemek, Beşiktaş’a ilk transfer olduğu seviyenin gerisinde. Mustafa, Leipzig deplasmanında olduğu gibi bir kez daha hareketli forvet oynamakla, taktik disiplinden kopuk oynamayı birbirine karıştırdı. Bu kadar ağır sakatlıklardan sonra tekrar kendini göstermeye çalışması saygı duyulacak bir şey. Lakin Pektemek, daha sabırlı şekilde tarihin en büyük ‘santrforolog’larından Şenol Güneş’in taktik disiplinine uygun hareket etse belki de beklediğinden çok daha çabuk kendini toparlama şansını bulabilir.

Lens, yüzde 100 değil
Beşiktaş Yönetimi’nin santrfor konusunda son sözü mutlaka Şenol hocaya bırakması gerekiyor. Talisca oyuna dahil olduktan sonra Beşiktaş asıl futbolunu oynamaya başladı. Orkan ve Lens daha hareketli oynamaya başlayıp yeteneklerinden umut veren numuneler sergilediler. Orkan’ın sıkıntısı oyun içinde kesik kesik oynası. Lakin daha fazla forma şansı bulduğu ölçüde bu sorununu halledebilir. Lens ise halen fizik kondisyon olarak yüzde 100 seviyede değil.

Kaynak : Fanatik