Beşiktaş’tan Gençlerbirliği’ne malzeme yardımı! : "10 çift ayakkabı verdik, nasıl saygısızlık...!" - Son Dakika Beşiktaş Haberleri, Transfer, Puan Durumu ve Fikstür | siyahlabeyaz.net

Beşiktaş’tan Gençlerbirliği’ne malzeme yardımı! : "10 çift ayakkabı verdik, nasıl saygısızlık...!"

Share This

Beşiktaş, Ziraat Türkiye Kupası çeyrek final ilk maçında sahasında Gençlerbirliği ile karşılaştı.


siyahlabeyaz | Siyah-beyazlılar, karşılaşmadan Mustafa, Negredo ve Talisca’nın golleriyle 3-1 mağlup etti.


Şenol Güneş basın toplantısında Gençlerbirliği’nin İstanbul’a gelirken kramponlarını unuttuğunu ve rakiplerine 10 çift ayakkabı verdiklerini söyledi.

Açıklamalar şöyle :
Takımda herhangi bir gerginlik olmadığını söyleyen Şenol Güneş, “Gerginlik bizde yoktu ama rakipte vardı. Ben daha çamuru silmedim, bir tekme de bana geldi. Ankara’daki maçta Babel rakibe çarpıp kırmızı kart gördü. Bir pozisyonda ben kenardayken bir tekme de bize geldi. Rakibin oyun yapısı sertti. Biz top oynamaya çalıştık. Rakip antrenörün taktiğinin ne olduğunu bilmiyorum, futbol oynamaya çalıştığını düşünüyorum. Benimle bir derdi niye olsun. Saygısız olduğumuzu söylediler ama nasıl bir saygısızlık bilmiyorum. Ayakkabıları yoktu 10 çift ayakkabı verdik onlara. Hatta bizi yenselerdi bizim ayakkabılarımızla yeneceklerdir. Saygısızlık derken haklı olmak gerekiyor. Kurumlar var ortada. Benim kimseyle bir sorunum yok, olmaz da. Ben takımı yönetip işimi yaptım” açıklamasını yaptı.

Talisca’nın her geçen gün kendisini geliştirdiğini söyleyen Şenol Güneş, “Biz futbol konuşup bu taraflara kayabilirsek, futbol oynayan takımları alkışlayabilirsek gelişim olur. Talisca’nın hatalı maçları da var ama her gün kendini geliştiren bir oyuncuyu tebrik etmek gerekir. Sizi oyun olarak zorlayan bir rakip sizi geliştirir. Kavga eden takımla uğraşırsanız olmaz, küçük insanlarla uğraşırsanız küçük kalırsınız” dedi.

Oyuncuların çok gayretli olduğunu da sözlerine ekleyen Güneş, “Bütün oyuncular gayretliydi. Negredo da onlardan birisiydi. Yakaladıklarını atamadı ama. Çok pozisyona girdi ama pas bağlantılarında iyi işler yaptı. Gol başarısı olmadı, bu da eksik tarafıydı. Defanstaki oyuncunun rakibe pozisyon vermesi gibi bir durum. İyi oyunumuzu küçük hatalarla örtmememiz gerekiyordu. Vagner Love akşam geldi ve kampa katıldı. Larin’in de lisansı yeni çıktı. 2 maç oynadık, 3. Maçımız da kupa maçı oldu. Elimizdeki oyunculara bakarak kimin nasıl oynayacağına karar vereceğiz” diye konuştu.


Kaynak : bjk.org