Emmanuel Adebayor: ''Beşiktaş için bindim, Başakşehir'e imza attım" - Son Dakika Beşiktaş Haberleri, Transfer, Puan Durumu ve Fikstür | siyahlabeyaz.net

Emmanuel Adebayor: ''Beşiktaş için bindim, Başakşehir'e imza attım"

Share This

Medipol Başakşehir'in golcü oyuncusu Emmanuel Adebayor Milliyet Gazetesi'ne önemli açıklamalarda bulundu. Adebayor kariyerinde bir defa intiharı düşündüğünü açıkladı. 


siyahlabeyaz | Medipol Başakşehir'in golcü oyuncusu Emmenuale Adebayor, Milliyet Gazetesi'ne çarpıcı açıklamalarda bulundu. Adebayor, Medipol Başakşehir'e transfer sürecinden kariyerinde hedeflediklerinie kadar bir çok önemli konuda açıklamada bulundu.


Emmanuel Adebayor'dan Beşiktaş açıklaması
Medipol Başakşehir'in golcü oyuncusu Emmanuel Adebayor Milliyet Gazetesi'ne önemli açıklamalarda bulundu. Adebayor kariyerinde bir defa intiharı düşündüğünü açıkladı.

''BEŞİKTAŞ TEKLİFİ SON ANDA ÇEKTİ''
"Aynı olay bir senede iki kez başıma geldi. Önce Lyon, ardından Beşiktaş, tekliflerini son anda geri çektiler. Uçağa binmişken 'İstanbul'a gidelim' dedim. Sonra Başakşehir yöneticileri bana ulaştı. 'Hangi kulüp acaba?' diye düşündüm. Kulübü gezdim, başkanımız Göksel Gümüşdağ ile harika bir sohbetimiz oldu ve Başakşehir ailesinin bir parçası oldum."

- Başakşehir'e transferin herkes için sürpriz oldu. Bu süreçte neler yaşandı anlatır mısın?
''Gabon'da Afrika Kupasında oynarken, üç maç sonra elendik. Togo'ya geri döndüm ve menajerim Beşiktaş için beni aradı. Kontratı gönderdi. Teklifi inceledik, biz de kendi şartlarımızı sunduk ve kabul ettiler. Her şey yolundaydı ve Beşiktaş için oynayacaktım. Tam uçağa binip gelecektim ki, Beşiktaş son anda teklifini geri çekti. Bu, bir senede ikinci defa oldu. Ekim ayında aynısı Lyon'da olmuş, onlar da son anda tekliflerini geri çekmişlerdi. Uçağa binmişken 'İstanbul'a gidelim' dedim. Sonra Başakşehir bana ulaştı. Hangi kulüp acaba diye düşündüm. Sonra asbaşkan Mesut Altan beyle havaalanında buluştuk. Önce hastaneye gidip sağlık kontrolünden geçtim, sonra sözleşmeyi kontrol edip kulübü gezdim. Başkanımız Göksel Gümüşdağ ile harika bir sohbetimiz oldu ve Başakşehir ailesinin bir parçası olmam istendi. Sonrasında da imzayı attım.''

Kaynak : Futbol Arena