FLAŞ | Fikret Orman adaylığını açıkladı! - Son Dakika Beşiktaş Haberleri, Transfer, Puan Durumu ve Fikstür | siyahlabeyaz.net

Osmanlıspor, Malatyaspor ve Kayserispor’un Kulüpler Birliği Vakfı Başkanlığı için aday gösterdiği Beşiktaş Kulübü Başkanı Hürriyet’e özel açıklama yaptı ve “Adayım” dedi.


siyahlabeyaz | Kulüpler Birliği Başkanlığı için baş döndüren bir trafik yaşandı... Önce Osmanlıspor bir bildiri yayınlayarak Dursün Özbek’ten boşalacak olan Kulüpler Birliği Başkanlığı için Fikret Orman’ı destekleyeceğini açıkladı.


Bu kulübün ardından Kayserispor ve Malatyaspor’da adaylarının Fikret Orman olduğunu bildirdiler. Konu ile ilgili olarak Doğan Haber Ajansına bir açıklama yapan Kayserispor Başkanı Erol Bedir, “İstanbul Kulüpleri yani Fenerbahçe ve Galatasaray daha önce başkanlık yaptı. Fikret Bey de arzuluyor. Biz de kendisinin başkan olmasına sıcak bakıyor, istiyoruz. Eğer Fikret Bey hayır derse Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta’yı da destekleriz” dedi.

Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek de DHA’ya konuştu. Gevrek “Adayımız Fikret Orman. Orman’ı destekliyoruz” dedi. Bu gelişmelerin ardından Hürriyet Fikret Orman’a aday olup olmayacağı sorusunu yöneltti.

Orman şu açıklamayı yaptı:
“ Kendimi Türk futboluna adamış biriyim. Değerli başkanların düşünceleri beni çok memnun etti. Türk futboluna hizmet etmek en büyük arzum. Her zaman söylüyorum, sadece Beşiktaş’ın iyi olması yetmez. Tüm takımlarımızın daha iyi olması gerekiyor. Marka değerimiz açısından bu çok önemli. Birkaç kulüp başkanı ile daha konuşup Kulüpler Birliği Vakfı başkanlığı için adaylığımı açıklayacağım”

Osmanlıspor Kulübü Başkanı Sadık Dik ise Kulüpler Birliği Vakfı Başkanlığı için flaş bir açıklama yaptı. Dursun Özbek’e teşekkür eden Dik, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’ın, aday olması durumunda siyah-beyazlıların  1 numarasını destekleyeceğini ifade etti.

Sadık Dik’in yaptığı açıklama şu şekilde;
“Öncelikle Sayın Dursun Özbek’e Kulüpler Birliği başkanlığı süresince yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Kulüpler birliği Türk futbolunun önemli değerlerindendir. Bu sebeple çalışmalarına güçlü bir şekilde devam etmesi gerekmektedir. Osmanlıspor olarak aday olması durumunda Beşiktaş kulübü başkanı Sayın Fikret Orman’ı destekleyeceğimizi belirtmek isterim. Sayın Fikret Orman’ın Kulüpler Birliği başkanı olması durumunda projelerin ve somut adımların Kulüpler birliği tarafından daha güçlü ve istikrarlı bir şekilde devam edeceğine inanıyorum.

Sadık DİK

Osmanlıspor FK Başkanı”

Siyahlabeyaz