"20 tane menajer aradı Beşiktaş'a işini bitirelim diye. Ama ben facetime'dan Başkan ile konuşmayı tercih ettim!" - Son Dakika Beşiktaş Haberleri, Transfer, Puan Durumu ve Fikstür | siyahlabeyaz.net

"20 tane menajer aradı Beşiktaş'a işini bitirelim diye. Ama ben facetime'dan Başkan ile konuşmayı tercih ettim!"

Share This

Beşiktaş’ın yeni transferlerinden Domagoj Vida, kulübün dergisine bir röportaj verdi. Siyah-beyazlı takıma geliş süreci, hedefleri ve planlamaları hakkında konuştu. Hırvat stoper, taraftarlara da mesaj gönderdi. 


siyahlabeyaz | İşte Vida’nın o açıklamaları:


Aile faktörü
Hayatımda en önemli şey ailem. İnsani yönden de beni geliştiren insanlar onlar. Aldığım her kararda babam, annem, abim, eşim ve yakın dostlarımla konuşur, sevdiklerimden fikir alırım. Dost canlısı bir insanım ve sevdiklerime büyük bir sadakat taşırım.

Güçlü bağlar
Babam da futbolcudur. Çok güzel anılarımız var, o ben ve abimle. Babam bizzat kendisi idman yaptırırdı bize. daha beş yaşımdayken daha ilk denememde ‘Baba bak şimdi direği nişanlayacağım’ demiş ve ilk atışımda hedefi tutturmuştum. Daha o zamanlar babam benim iyi bir futbolcu olduğuma inanmıştı. Çok güçlü bağlar var bizim ailemizde ve onlar ile aramı hep sıcak tutarım.


"İçime sinen bir ortam"
Beşiktaş JK Başkanı Fikret Orman ile ilk görüştüğüm anda, başkanın yaklaşımı, bana olan tavrı beni çok etkiledi. Sanırım, daha o ilk görüşmede ben kafa olarak Beşiktaş’ın bir parçası olabileceğimi hissettim. Başkanın vizyonuna hakikaten ikna oldum. Hedefleri ve bakış açıları çok net, profesyonel ve içime sinen bir ortamı bana sundular. İleriki dönemde çok iyi bir yere geleceğimize inandım.


Gülümsemeyi engelleyemiyordum
Bazı Beşiktaş taraftarları Kiev’deki maçlarımı takip ediyordu. Tribünden ‘Come To Beşiktaş’ diye bana bağırdıklarında çok mutlu oluyordum, gülümsememi engelleyemiyordum. Ama bir yandan da o anda oynadığım takıma saygısızlık gibi algılansın istemiyor, bu durumu sessizlikle geçiştirmeye çalışıyordum.


"Verdiğim söz paradan önemliydi"
Beşiktaş’ın yöneticileri ile öyle samimi bir iletişimimiz oldu ki, bana gösterilen yakın alakaya kayıtsız kalamazdım. İnanın daha fazla para teklif eden kulüpler oldu ama ben Beşiktaş’a söz vermiştim ve iyi ki buraya transfer oldum. Çünkü burada çok mutluyum. Bazı mutlulukların parasal karşılığı yoktur. Başkana, yöneticimiz Umut Güner’e ve teknik ekibe verdiğim söz benim için maddiyattan daha önemliydi.


20 menajer aradı
Transfer sürecimde yirmi civarında ayrı menajer aradı beni. ‘Beşiktaş ile senin işini bitirebiliriz’ diyorlardı. Yabancı ve Türk menajerler yağmur gibi yağıyordu. Hırvat, Alman, Sırp, Türk; çeşitli ülkelerden menajerler araya girmeye çalıştılar. Bu hoşuma gitmiyordu. Ancak biz direkt face-time yoluyla başkan Fikret Orman, Umut Güner ve Şafak Mahmutyazıcıoğlu ile uzaktan da olsa doğrudan görüşerek çok net bir şekilde ilerledik. Herkes çok saygılı davranıyordu. Beni kandırmaya çalışmıyordu kimse. Beni Beşiktaş’a kazandırmak istiyorlardı. Fikret Orman çok beyefendi bir insan. Ona minnettarım.


Gol atmanın keyfi başkadır
Babamdan dolayı benim gol önsezilerim kuvvetlidir. Korner olduğunda sanki top beni çağırıyormuş gibi hissederim. Asıl mevkim defans ama hisler gole dönük. Tabii taraftarı mutlu etme arzusunun en fazla doruğa çıktığı ve gerçekleştiği an da, gol attığımız an olduğu da malum. Dolayısıyla gol atmanın keyfi bambaşkadır.

Kaynak : Ajansspor