Carlos Carvalhal: 'Beşiktaş'ta o anı yaşamak için para bile öderdim' - Son Dakika Beşiktaş Haberleri, Transfer, Puan Durumu ve Fikstür | siyahlabeyaz.net

Carlos Carvalhal: 'Beşiktaş'ta o anı yaşamak için para bile öderdim'

Share This

İngiltere Premier Lig takımlarından Swansea City'nin teknik direktörü Carlos Carvalhal, Beşiktaş'taki günlerini anlattı. Siyahlabeyaz |  Beşiktaş'ın eski teknik direktörlerinden ve şu anda İngiltere Premier Lig takımlarından Swansea City'yi çalıştıran Carlos Carvalhal İngiliz basınına röportaj verdi. İngiltere'deki futbol tutkusuyla Türkiye'deki futbol tutkusunu karşılaştıran Carvalhal üzerinde herhangi bir baskı hissetmediğini söyledi.

Carlos Carvalhal'ın Beşiktaş'ta teknik direktörlük yaptığı dönem

Carlos Carvalhal, İngiliz basınında Daily Mail'e verdiği röportajda İstanbul'daki günlerini hatırlatarak, "Futbolda hiçbir zaman mazerete yer yok. Ben Beşiktaş'ı çalıştırırken Türkiye'de -24'ü yaşadım. İnanılmaz kar yağıyordu ve kar makineleri gerekiyordu. Tesislerde idman yapamamıştık. Bu şartları yaşamış biri olarak futbolda mazeretin hiçbir durumda geçerli olmadığını söyleyebilirim." dedi.

"BEŞİKTAŞ TARAFTARI İNANILMAZ"
Türkiye'de Beşiktaş'ı çalıştığı günleri hiç unutamadığını söyleyen Carlos Carvalhal, "Beşiktaş'ta çok güzel günler geçirdim. Özellikle Beşiktaş taraftarı. Tek kelimeyle inanılmaz. Hiç unutmam, bir maçta 32.000 kişi tribünde hiç susmadan, oldukları yerde zıplayarak tezahüratta bulunuyordu. Sanki yerin sallandığını hissediyordunuz. O an düşündüğümde ben burada durmak için para alıyordum ve Beşiktaş taraftarlarının yarattığı bu güzel ortamı, o anı yaşamak için para bile öderdim." ifadelerini kullandı.

"LÜKS BİR HAYATIMIZ YOKTU"
Annem bana her zaman sıkı çalışmanın önemini anlatırdı ve bunu öğretti. Annem evde kıyafetler diker, babam da boyalar stardı. Lüks bir hayatımız olmadı. Büyük babalarımın hediye alacak paraları yoktu. Çocukluğumu ve geçmişimi asla unutmam.

Carlos Carvalhal son olarak Swansea City'yi ligde tutmak adına baskı hissediyor musunuz sorusuna, "Bu dediğiniz şey baskı değil. Baskı Suriye, Afganistan ve Irak'ta var." yanıtını verdi.


Kaynak: Futbolarena