"Hakemi konuşması gereken Fenerbahçe değil Beşiktaş" - Son Dakika Beşiktaş Haberleri, Transfer, Puan Durumu ve Fikstür | siyahlabeyaz.net

"Hakemi konuşması gereken Fenerbahçe değil Beşiktaş"

Share This

Türk futbolunun önemli teknik direktörlerinden Mustafa Denizli, futbolun gündemini ve Beşiktaş - Fenerbahçe derbilerini değerlendirdi.


siyahlabeyaz | İşte Denizli'nin değerlendirmeleri:


"F.BAHÇE KAZANAMAZDI"
Pazar günü Beşiktaş, F.Bahçe’yi 3-1 ile geçti. Bu farkı yaratan neydi? 
Bayern sonucu Beşiktaş’ın yolunu lige çevirdi. Yorgun ve psikolojisi bozuk bir takım kaybettiğinde ligden de kopabilir. Fenerbahçe için de önce kaybetmemek sonra kazanmak önemliydi. Oyunun başında golü bulunca Fenerbahçe, psikolojik olarak bir denge ve garanti futbolu, topa sahip olma düşüncesine girince, atak şansını 2. dereceye itti. Beşiktaş zaten kaliteli bir takım. F.Bahçe de böyle bir ortamı hazırlayınca yavaş yavaş oyununa girdi. İlk 30 dakikadan sonra hissedilir üstünlük kurmaya başlayan Beşiktaş kendine geldi. Fenerbahçe ise sadece izlemeye başladı. Evet, Beşiktaş daha kaliteli bir takım ancak Fenerbahçe ile bu kadar büyük futbol farkı oluşturacak kadar da değil.

HAKEMİ KONUŞMASI GEREKEN F.BAHÇE DEĞİL BEŞİKTAŞ"
*Kocaman, “Burada kazanamayız” dedi. Haklı mı, dış faktörler var mıydı?  Saha dışıyla ne kast ediliyor? Sadece hakem mi? 
Hakemin iki hayati kararı var. İkisi de F.Bahçe lehine! Ligdeki golü net ofsayttı. Beşiktaş’ın verilmeyen penaltısı var ve iyi futbolu var. Nasıl kazanacaktı ki F.Bahçe? Lig derbisini kazanmaya yeter bir futbol muydu? Onu sormalı. Fenerbahçe’nin canının yandığı maçlar oldu. Onu da söyledik. Ama sadece buna bağlamak hakkaniyetli değil. Hakemi konuşması gereken Beşiktaş.

"LENS HALA RAHAT DEĞİL"
Güneş, Quaresma’nın yokluğunda Lens’i mi yoksa Love-Negredo’yu birlikte mi düşünür?
Lens bekleneni veremiyor ama Trabzon bir deplasman oyunu. Güneş, saha dizilişinde bir değişikliğe gitmezse o zaman Lens, Trabzon’da belki daha sağlıklı şekilde görev yapabilir. O da artık bir şeyler yapma ihtiyacı hissediyordur. Beşiktaş bonservisini de aldı ve artık malı olan Lens’i düşünmemesi diye bir şey yok. Lens rahatlayamıyor ama Trabzon’da oynarsa gözünün biri kulübede olmayacak çünkü Quaresma yok. Daha rahat bir maç olur. Love-Negredo yan yana olmaz. Şenol Hoca yine Negredo’yu tercih edecektir.

"KOCAMAN FİKSTÜRDE HAKLI"
Kocaman, iki derbiden 48 saat sonra Akhisar maçına çıkmalarına da tepki gösterdi. Takım etkilenir mi?
Kocaman’ın bazı şikâyetlerinde haksız olduğunu söylerken bazılarında da haklı olduğunu söylemeliyiz. Bunlardan biri de bu. Bu dağılımlarda eşitlik sanki gözardı ediliyor. Yine de 48 saatlik ara çok etkilemez. Ama kimse bunu düşünmesin. Önce eşit şartlar sağlansın. F.Bahçe pazar oynatılıyorsa diğer maçların planmaları da ona göre yapılsın ve kimse de bundan ötürü şikâyetçi olmasın.

"HERKES DİKKATLİ OLSUN"
Kocaman, kendisini de katarak futbol ortamının çok kaygı verici olduğunu söyledi. Katılıyor musunuz?
Kocaman iki Beşiktaş maçından sonra belki bunu daha yoğun ifade etti. Söylediği tabloya yakın bir tablo var, doğrudur. Ama neticede bunu değiştirecek olan yine bizleriz. Bizlerin davranış biçimleridir. Aykut Hoca, orada kendisini de bizleri de katarak doğru bir şey söylüyor. Hepimizin hakikaten daha dikkatli olması lazım. Görmek, duymak istemediğimiz görüntüler bundan sonra daha yoğun şekilde ortaya çıkabilir. Dörtlü bir yarış var. Herhangi bir hata belki üslubu da değiştirecektir. (Hürriyet)