Beşiktaş yönetimi, Oğuzhan konusunda ikiye bölündü! - Son Dakika Beşiktaş Haberleri, Transfer, Puan Durumu ve Fikstür | siyahlabeyaz.net

Beşiktaş yönetimi, Oğuzhan konusunda ikiye bölündü!

Share This

Beşiktaş'ta Oğuzhan Özyakup ikilemi yaşanıyor. Siyah beyazlı ekipte, gelecek sezon UEFA Şampiyonlar Ligi’nde olmayacaklarının altını çizen bazı yöneticiler, Oğuzhan’a verilecek 10 milyon Euro’yu fazla bulup, “Yüzde 30 maaş kısıtlamasına ondan başlayalım” dedi.


siyahlabeyaz | Şampiyonlar Ligi'nin dışında kalan Beşiktaş'ta futbolcuların yıllık ücretleri yönetimde fikir ayrılığına yol açtı. Özellikle sezon devam ederken 4 yıllığına anlaşma yenilenen Oğuzhan Özyakup'a sezon başına 2.5 milyon Euro olmak üzere verilecek 10 milyon Euro garanti ücret bazı yöneticiler tarafından çok fazla bulundu.


Yönetimde önemli bir kesimden, "Şampiyonlar Ligi'nde değiliz. Bu paralar yok. Ödeyemeyiz de. Ayrıca Oğuzhan'da Arsenal'in yüzde 30 payı var. Yüzde 30 maaş kısıtlamasına Oğuzhan'dan başlayalım" görüşleri yükseldi. Ancak milli futbolcuya 8 ay önceden imza attırıldığı için bu konuda ortada kalındı. Öte yandan yönetimin iyi bir teklif gelirse Oğuzhan ve Tolgay'ı satmayı planladığı da vurgulandı. Başkan Fikret Orman da "Değerini bulan her oyuncu satılıktır" demişti. Ancak şu ana kadar Oğuzhan'a da Tolgay'a da iyi ve ciddi bir teklif gelmediği öğrenildi

OĞUZHAN NE YAPTI?
Beşiktaş forması ile 6 sezonda 219 maçta 27 gol atan Oğuzhan, bu sezon 37 maçta ağları havalandıramazken, bu kariyerinde bir ilk oldu. 25 yaşındaki oyuncu geçtiğimiz sezon 29 lig maçında 5 gol atıp, 7 asist yapmasına rağmen, bu sezon sadece 4 asist yapabildi. (Sabah)
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder