Yalçın Koşukavak açıkladı! Mehmet Zeki Çelik, Beşiktaş'a transfer olacak mı? - Son Dakika Beşiktaş Haberleri, Transfer, Puan Durumu ve Fikstür | siyahlabeyaz.net

Yalçın Koşukavak açıkladı! Mehmet Zeki Çelik, Beşiktaş'a transfer olacak mı?

Share This

İstanbulspor'daki geleceğine dair bilgiler veren Teknik Direktör Yalçın Koşukavak, ismi sık sık Beşiktaş'la anılan öğrencisi Mehmet Zeki Çelik'in transferi hakkında da gündem yaratacak ifadeler kullandı.


siyahlabeyaz | İstanbulspor Teknik Direktörü Yalçın Koşukavak, Radyospor'da yayınlanan Anadolu Ateşi programında Salim Manav'a konuştu.

İşte detaylar...
"İstanbulspor uzun bir aradan sonra 1. Lig'de mücadele etti. Sezon başında gerçekçi hedefimiz ligde kalmaktı. Lige iyi başladık, play-off barajında uzun süre kaldık ancak sonra kritik maçlar kaybettik. Bugün itibariyle 4 puan daha alabilsek Play-Off oynamıştık. İstanbulspor’un oyuncu yetiştirme gibi bir politikası var, bu nedenle konum olarak bulunduğumuz yere iyi diyebilirim"


Muhammed Demirci yorumu
"Geçen sene bu zamanlar İstanbulspor bu kadro ile düşmeye oynar deniyordu. Benim oyuncularım alt liglerden geldiler ve gençler. Bu sezon çok ciddi takımlarla mücadele ettik. Böyle baktığınız zaman iyi bir sezon geçirdik. Muhammed Demirci’nin kendini biraz daha futbola vermesi gerekiyor. İstanbulspor Türkiye’de pek çok kulübün başaramadıklarını başarıyor. Genç milli takımlarımıza 5 futbolcu verdik"

"Futbolda dizilişler oyuncuya saha içinde konfor ve takıma esneklik kazandırır. Futbol size duruma göre farklı oyunlar onatan bir şey. Saha içinde olumlu ve olumsuz gidişata göre tepki veriyoruz. Bunlar dünya futbolunda sıkça izlediğimiz şeyler. Ülke futbolunda bu pek olmadığı için dikkat çektiğimizi düşünüyorum. Oyuncunun gelişimine de bu şekilde katkı da bulunuyoruz. Saha içinde çözüm üreten oyuncular yaratıyoruz"

Mehmet Zeki Çelik, Beşiktaş'a transfer olacak mı?
"Mehmet Zeki Çelik geçen sezon devre arasında transferi fazlaca konuşulan bir oyuncu. Tabii başkanımızın belirlediği bir bonservis bedeli var. Onlar da sezon sonu değerlendirelim şeklinde yaklaşmışlar. Bu transfer döneminde Mehmet Zeki Çelik’in başka bir kulübe transfer olacağını düşünüyorum. Şenol Güneş ile Mehmet Zeki Çelik hakkında bir görüşmem olmadı. Yabancı sınırından dolayı ileride yerli futbolculara ihtiyaç duyacağız ve bulmakta zorlanacağız. Bu yüzden yerli oyuncularla bir planlama yapmak gayet normal. Am ben teknik manada hiçbir teknik adamla görüşmedim"

"Mehmet Zeki Çelik Türkiye şartlarında genç bir oyuncu. 1997 doğumlu bir oyuncunun 2 B ve 1. Lig ardından Beşiktaş’ta banko oynar demek iddialı bir açıklama olur. Bu oradaki teknik adamın bakış açısıyla alakalı. Avrupa’da pek çok oyuncu bu yaşta şans buluyor. Yine de bunu benim söylemem pek doğru olmaz. ‘Sen TFF 1.Lig’de oynatıyorsun, gel Beşiktaş’ta oynat’da denebilir. Mehmet Zeki Çelik hem U21, hem de TFF 1.Lig’de kendini kanıtladı. Futbolda ligler bittiği zaman size teklifler gelir, bu doğaldır. 31 Mayıs’a kadar devam eden bir sözleşmem var. Sonrasında başkanımız ile görüşeceğiz. Kariyerimle alakalı bazı planlarım var. Ülke futboluna katkıda bulunmak istiyorum, bu yönde işler yaptığımı düşünüyorum. Süper Lig veya milli takımda da görev almak isterim. İlk hedefim üretmek. Kulüp yapılarına göre renkli bir teknik adam olmak gerekiyor. Bizim ülkemizde futbol çok hızlı değişiyor, her senaryoya hazırlanmak zorundasınız. Futbolun her tarafına kendimi hazırladım. Lig veya takımın önemi yok, her yere hazırım"

Altay sözleri...
"Altay’da uzun yıllar altyapıda forma giydim. 1 sezon da teknik direktörlük yaptım. Orada doğdum, futbolu orada öğrendim. Uzun yıllar ekonomik sıkıntıların ardından 2 sene üst üste şampiyon olmalarından onur ve gurur duyuyorum. Umut ediyorum, layık olduğu yer Süper Lig"

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder