Atilla Gökçe'den çok çarpıcı açıklamalar : "Beşiktaş, hocaya Milli takım için izin vermiyor!" - Son Dakika Beşiktaş Haberleri, Transfer, Puan Durumu ve Fikstür | siyahlabeyaz.net

Atilla Gökçe'den çok çarpıcı açıklamalar : "Beşiktaş, hocaya Milli takım için izin vermiyor!"

Share This

Milliyet Spor Yazarı Attila Gökçe, son dönemde sıkıntılı bir dönem geçiren Beşiktaş'ın gündemi ve yaşanan sorunları hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.


siyahlabeyaz | İşte Gökçe'nin açıklamaları şu şekilde:

Geçen yıl, Temmuz ayında Milli Takım teknik direktörlüğü kadrosu boşaldığında TFF’nin adaylarından biri de Şenol Güneş... 2002 Dünya Kupası üçüncülüğünden sonra Beşiktaş’ta peş peşe iki şampiyonluk kazanan Şenol Hoca, gelen teklifi kabul etmek istiyor. Ancak sözleşmesi var. Zaten o sözleşmenin yenilenmesi de tartışmalı. Başkan Orman ve yönetimi, ilk sözleşmedeki opsiyonu kullanarak hiç masaya oturmadan görev süresini uzatıyorlar. Bu durum Şenol Hoca’nın canını sıkıyor. Daha da can sıkıcı olanı, kulübün Milli Takım teknik direktörlüğü için izin vermemesi.


Şenol Hoca’nın kalbi kırılıyor, motivasyonu dağılıyor. Motivasyonunu dağıtan başka şeyler de var: Hoca çalıştığı her kulüpte futbolcu haklarının gecikmeden ödenmesini önemsiyor. Beşiktaş’ta iki şampiyonluk ve geçen yıl gerçekleşen Şampiyonlar Ligi başarısının gelirleriyle muhasebe rahatlığı yaşanıyor. Marcelo, Cenk Tosun, Tosic, Fabri ve Negredo ise peş peşe gidiyorlar. Beşiktaş dış satışlardan da elde ettiği gelirle sıkıntısını bir süre daha erteliyor. O gelirlerle önemli bir transfer de yapılamıyor.

Kadro kalitesi, özellikle Talisca’nın gidişinden sonra, azalıyor. Maaş ödemeleri aksıyor. Şenol Güneş’in sorunları daha da artıyor. Elindeki kadro yaşlanıyor. Tecrübe ile fizik güç dengesi bozuluyor. Takım yorgun ve moralsiz. Şenol Güneş’in yardımcıları da sorunlu. Guti Hernandez, Real Madrid genç takımını bırakıp Güneş’e yardımcı kadrosuyla Beşiktaş’a geliyor. Yanı sıra İlhan Mansız. Başkan’ın açıklamasına göre Guti esas yardımcı... İlhan Mansız da antrenörlüğü öğrenmek için (!) çalışıyor. Kulübelere baktığınızda Guti’yi orada göremiyorsunuz.


Hoca’nın yanında oturan İlhan Mansız. Şenol Güneş’in öteden beri ‘birlikte çalışma’ sıkıntısı var. Yardımcı kadroyu kendi oluşturmak istiyor. Tavsiyelerle, atamalarla ya da dayatmalarla çalışmak istemiyor. Her şeye rağmen, şampiyonluk sevinçlerini paylaştığı gibi sıkıntıları da paylaşıyor Güneş... Son Sivasspor maçında bazı taraftarların olumsuz tezahüratına tribünlerin önünde karşı çıkıyor: “Yönetimi, futbolcuları bırakın. Bağıracaksanız, bana bağırın!” Özet: Güneş’in önündeki bulutlar bir türlü dağılmıyor. Beşiktaş’ta o bulutları dağıtacak güçlü bir rüzgar gerek. Maalesef yaprak kımıldamıyor.Başakşehir kulübündeki dostların verdiği bilgiye göre, her maçın sonunda ikram edilmek üzere iki takım için de yemek hazırlığı yapılırmış. Pilav ve et özel benmari küvetlerinde ısıtılarak servise hazır hale getirilirmiş. Yedek kulübesinde bekleyen Tolgay Arslan, devre arasında Başakşehir’in açtığı sofraya katılan ilk oyuncu olmuş. Şenol Hoca durumu görünce sinirlenmiş. Tolgay da “Hocam zaten beni oynatmıyorsunuz” diye kinayeli bir yanıt vermiş.


Kasımpaşa doktoru Cem Ergenç, “Yedek oyuncular devre arasında elma ve muz yiyebilirler ama, pilav çok sakıncalı. Biz dört saat önceki maç yemeklerinde bile pilav vermiyoruz” diyor. Tolgay, günü geçmiş alacakları için TFF’ye başvurmuştu, biliyorsunuz. Bu iş sadece beslenme ve disiplin sorunu değil...

Pasolig Genel Müdürü Ceyhun Kazancı, kulüplerin geçen yıl elde ettiği ticari gelirler sıralamasını açıkladı: Beşiktaş, 279 milyon TL ile açık ara lider. Fenerbahçe 254, Galatasaray 219, Trabzonspor 78 milyon TL kazanmışlar. Tablo yine de açıkları kapamıyor. Futbolcusuna maaş ödeyemeyen, personel maaşlarını geciktirerek ödeyen kulüpler var. Banka kredileri de tıkanmış durumda. O yüzden factoring firmalarına borçlanıp 3-5 puan fazladan faiz yükünün altına giriyorlar. En önemlisi, kulüplerin elinde artık gelir sağlayacak enstrüman kalmaması. Şirket sermayesini artırarak yeni bir kaynak sağlamak da o kadar kolay değil. Bilançoları değerlendirdiğinde SPK’nın bu işe izin vermesi mümkün görünmüyor.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder