Şenol Güneş'tan flaş sözler : "Oyuncularım sakat mı kadroya alınmadı mı bende o gazetelerden...!" - Son Dakika Beşiktaş Haberleri, Transfer, Puan Durumu ve Fikstür | siyahlabeyaz.net

Şenol Güneş'tan flaş sözler : "Oyuncularım sakat mı kadroya alınmadı mı bende o gazetelerden...!"

Share This

Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş, Ankaragücü'nü 4-1 mağlup ettikleri maçın ardından açıklamalarda bulundu. Beşiktaş forması altından ilk golünü atan Ljajic'e övgüler yağdıran Güneş, ''Adem Ljajic attığı gol dışında da çok iyi oynadı. Hem ofansta hem defansta, her yerde vardı. Yeteneklerini iyi gösterdi.'' diye konuştu.


siyahlabeyaz | Süper Lig'in 13. haftasında Beşiktaş, deplasmanda Ankaragücü'nü 4-1 mağlup etti. Üst üste 2 maçtır kaybeden ve Ankaragücü karşısında aldığı galibiyetle moral bulan Beşiktaş'a galibiyeti getiren goller 23'üncü dakikada Ljajic, 26'ncı dakikada Mustafa Pektemek, 44'üncü dakikada Güven Yalçın ve 88'inci dakikada Oğuzhan Özyakup'dan geldi.


Maçın ardından açıklamalarda bulunan Şenol Güneş, Beşiktaş formasıyla ilk golünü atan Ljajic'e övgüler yağdırdı.

Güneş'in açıklamaları şu şekilde:
“Oyuncular maç yemeğinde çiçekle, sevgileriyle bu saygılarını gösterdiler. Bizim öğretmenliğimiz emekliliğe geçti öğretmenlik olarak. Geleceğin öğretmenleri onlar olacak futbolcular olarak. Öğretmen demeyelim de antrenör olacaklar. Öğretmen asla işe gitmez, okula gidiyorum der. Okula giden öğretmen eğitim ve öğretim yapan. Yeni bir insan inşa etmeyi aileden sonra devreye sokar. Biz de öğretmen değilsek bile tesise gidiyoruz, kulübe gidiyoruz deriz, işe gidiyoruz demeyiz.”

'Sadece onlar değil bizim ve diğerleri için de geçerli'
Ankaragücü’nün çok güzel taraftarı var sayısal olarak böylesine bir deplasmanda, hatta Kayseri’nin sahasındaki seyircisinden daha fazla. Sayı iyi ama sıkıntılar var, sadece onlar değil bizim ve diğerleri için de geçerli, sayıları artırmak önemli ama kalite de önemli”

'Olumsuz tezahüratı doğru bulmuyorum'
“Kaliteyi ne kadar yükseltip küfrü ve şiddeti ikinci plana düşürebilirsek o kadar iyi. Futbolun güzelliğini unuttuk, hala bunları konuşuyoruz, bizim için de geçerli, ben olumsuz tezahüratı doğru bulmuyorum, küfür açısından söylüyorum, şiddet de öyle.”

'Fenerbahçe-Beşiktaş maçında da aynısı buna benzer olmuştu'
“Onun dışında taraftarı tebrik ediyorum buraya gelip destek oldukları için. Küfür ve şiddeti düzeltmek gerekiyor. Baktığınızda hep duran bir maç. Hakemin de şanssızlığı, Fenerbahçe-Beşiktaş maçında da aynısı buna benzer olmuştu.”

'İyi niyet, ölümden başka her şeyi yener'
“Ankaragücü gibi bu sene çıkan ama çok iyi işler yapan takıma zarar verir bu. Çok iyi savaşıyorlar. Bugün bize bakarsak iyi niyetle samimiyet, yetenek ve karakteri birleştirip galibiyeti hak ettik. İyi niyet, ölümden başka her şeyi yener, önce iyi niyetli olmak lazım”

'Sakatlıklar, yorgunluklar hepsi olacak, bugün de onu yaşadık'
“Zor ve kolay maçlar var, çok kötü maçlar kaybettik. Bugün olumsuz olacak şey, çok basit gol yedik. Bunları yapıyoruz, sıkıntımız o zaten. Geçmiş maçları unuttuk, önümüzdeki ilk Avrupa maçına, sonra diğer maçlara bakacağız. Sakatlıklar, yorgunluklar hepsi olacak, bugün de onu yaşadık. Bunları söyleyerek mazeret ve suçlamayla bir şeylerin düzeleceğini düşünmüyoruz. Bazı gazeteler bazı oyuncuların sakatlığı üç hafta diyorlar bazıları kadroya alınmadığını söylüyorlar. Ben de onlardan haber almak istiyorum hangisi doğru.”

'Hem ofansta hem defansta'
Adem Ljajic attığı gol dışında da çok iyi oynadı. Hem ofansta hem defansta, her yerde vardı. Yeteneklerini iyi gösterdi. (Fotospor)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder