Beşiktaş'ta tarihi kararlar... - Son Dakika Beşiktaş Haberleri, Transfer, Puan Durumu ve Fikstür | siyahlabeyaz.net

Beşiktaş'ta tarihi kararlar...

Share This

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, amatör branşlar ve transferlerde idareyi CEO'lara bırakacak. Amatör branşlarda ise küçülmeye gidilecek.


siyahlabeyaz | Skorer'in haberine göre Beşiktaş Kulübü’nde 12 Mayıs Pazar günü Olağan Seçimli Genel Kurul toplantısı yapılacak ve yeni yönetim kurulu belirlenecek.


Bir aydan daha kısa süre kalan kongre öncesi çalışmalarını sürdüren ve üçüncü kez başkanlık koltuğuna oturmak isteyen Fikret Orman seçilmesi halinde yeni projeleri için vakit kaybetmeden kolları sıvayacak. Başkan Orman’ın yeni dönem ajandasının içerisinde profesyonel bir yönetim modeli anlayışı olduğu ortaya çıktı.

Siyah-beyazlı kulüpte transferden, amatör branşlara kadar birçok alanda idareyi profesyonel CEO’lara teslim etmeyi planlayan Fikret Orman’ın tüm bu profesyonelleri kendisine bağlamak istediği öğrenildi.

Önceki yönetim kurulu içerisindeki kavgalara yeniden muhatap olmak istemeyen ve kulübün işleyişini daha da hızlandırmayı hedefleyen Fikret Orman’ın, seçilmesi halinde amatör branşları da küçültebileceği iddia edildi. Basketbol şubesini de bütçe olarak daraltmayı planlayan Başkan Orman, tüm enerjisini futbola harcayacak. Ezeli rakiplerle mücadelenin Beşiktaş’a sadece maddi yük getirdiğini düşünen Fikret Orman, kulübe para getiren tek branş olan futbolu yeniden yapılandıracak.

Geçen yıl flaş transferlerle futbol takımının bütçesini artıran ve bunu en büyük hatası olarak gören siyah-beyazlı kulübün patronunun, “Bana pahalı isimleri getirtenler bu oyuncuları başka kulüplere satamadılar. Bundan sonra böylesine pahalı transfer olmayacak. Devir gençlerin devri olacak” ifadelerini kullandığı da aktarıldı.Orman: "Seba gibi anılmak isterim"
Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Uşak'ta bulunan Özel Kanyon Koleji Dr. Hatice Karahan Kültür Merkezi'nde düzenlenen bir panele katıldı.

Kendisine gelen soruları yanıtlayan Fikret Orman, 'Beşiktaş'ın gelir kaynağının rakiplerine göre daha yüksek olduğu konuşuluyor. Buna sizin ticari zekanızın sihri denebilir mi' şeklinde gelen soruya, "Sihir demeyelim elbette. Ama biz takım yönetmenin profesyonel bir iş olduğunu biliyor ve adımlarımızı buna göre atıyoruz" yanıtını verdi.

"STAT YAPMAK EN BÜYÜK HAYALİMDİ"
Görevi sona erdiğinde kulübün efsane başkanı Süleyman Seba gibi anılmak istediğini dile getiren Orman, "Beşiktaş başkanlığı öncesindeki hayallerimin en büyüğü stat yapımıydı. Neyse ki bunu gerçekleştirdim. Henüz gerçekleştiremediklerim de var. Ancak izniniz olursa onu da kongrede seçim propagandasında kullanayım" ifadelerini kullandı.

Beşiktaş taraftarı olmanın bir gelenek olduğunu dile getiren Fikret Orman, "Beşiktaş taraftarı olmak bir gelenektir, duyarlılıktır. 'Çarşı, her şeye karşı' sloganı bir başkaldırıdır. Adalet önemlidir ve Beşiktaş taraftarı adaletin peşindedir ama herkes için adaletin" dedi.

"LJAJIC, VIDA VE KAGAWA'YI GELECEK SEZON DA TAKIMDA GÖRMEK İSTERİM"
Takımın yıldız isimlerinden Adem Ljajic, Domagoj Vida ve Shinji Kagawa ile ilgili gelen bir soruya yanıt veren başkan Orman, "Adem Ljajic, Vida ve Kagawa'nın yeni sezonda da takımda olmalarını isterim. Oyuncularımın hem sevdiği hem saydığı bir başkanım. Öyle fazla samimi olmaktan kaçınırım" diye konuştu.

"UEFA İLE YAPTIĞIMIZ ANLAŞMANIN OLUMSUZLUĞU, 30 YAŞ ÜSTÜ FUTBOLCULAR ALMAMIZ"
Fikret Orman son olarak izlediği transfer politikası ve kendisi ile ilgili gelen yorumlar hakkında ise şu ifadeleri kullandı:

Daha uygun, bonservissiz transferler yaptığım konusunda da yine kamuoyu durumu biraz abartıyor. FIFA ile yaptığımız anlaşma gereği oyuncu satmadan oyuncu alamıyoruz. Bu yüzden bonservissiz oyuncu transfer ediyoruz. Ama bunun da olumsuzluğu genellikle otuz yaş üstü futbolcular aldık.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder