Abdullah Avcı'dan Caner'e övgü, Ljajic ve Oğuzhan'a eleştiri! - Son Dakika Beşiktaş Haberleri, Transfer, Puan Durumu ve Fikstür | siyahlabeyaz.net

Abdullah Avcı'dan Caner'e övgü, Ljajic ve Oğuzhan'a eleştiri!

Share This

Süper Lig'in 7. haftasında sahasında karşılaştığı Alanyaspor'u 2-0 mağlup eden Beşiktaş'ın teknik direktörü Abdullah Avcı, performansından memnun olmadığı ve sonrasında özel bir görüşme gerçekleştirdiği Caner Erkin ile alakalı övgü dolu ifadeler kullandı.


siyahlabeyaz | Süper Lig'in 7. haftasında Beşiktaş, sahasında ağırladığı Alanyaspor'u 2-0 mağlup etti.

Maçtan sonra Beşiktaş'ın teknik direktörü Abdullah Avcı, açıklamalarda bulundu.


Bugün için kazanmanın çok önemli olduğunu belirten Avcı, "Oyunun kalitesini kendi içimizde irdeleriz ama bence bugünün gündemi ne şekilde olursa olsun kazanmaktı. Bence değerlisi oyuncu grubunun isteği, arzusu, enerjisi ve kazanmak için odaklandıkları, beraber düşündükleri bir ortam vardı" dedi.

Dorukhan Toköz'ün durumundan dolayı büyük üzüntü yaşadığını belirten tecrübeli çalıştırıcı, "Onun dışında Dorukhan'ın durumunu bilmiyorum şimdi hastaneye gideceğim. O durum benim için şu anda üzüntü verici" ifadelerini kullandı.

Daha önce performansından memnun olmadığı ve geçtiğimiz hafta arasında özel bir görüşme gerçekleştirdiği Caner Erkin hakkında övgü dolu açıklamalarda bulunan Avcı, "Caner, perşembe günü önde oynadı ve iki gündür serum yiyor ama bugün belki de sahanın en iyi oyuncusuydu. Atiba geldi bize bir denge getirdi. 9 kişi maçı tamamladık sakatlıklar oldu" dedi.

Milli takım arasının kendilerine iyi geleceğini belirten Abdullah Avcı, "6-7 haftalık yaşadığımız süreç sakatlıklar, kırmızı kartlar, kulübün içindeki birtakım şeyler... Umarım bugün itibariyle kazanarak bunların da bittiğini milli takım arasıyla toparlanma, kendi içimizde daha iyisini nasıl yapabiliriz, oyunun kalitesini nasıl artırabiliriz buna bakacağız" dedi.

Basın Toplantsı:

Aytemiz Alanyaspor karşısında 2-0 kazanan Beşiktaş’ta Teknik Direktör Abdullah Avcı, karşılaşmanın ardından konuştu. Bu galibiyetin takımı zihinsel olarak toparlayacağını söyleyen Avcı, karşılaşmada sakatlanan ve dizi çıkan Dorukhan’ı da ziyaret edeceğini belirterek, “Aklım Dorukhan’da kaldı” dedi.

Süper Lig’in 7. hafta mücadelesinde taraftarı önünde Aytemiz Alanyaspor’u 2-0 mağlup eden Beşiktaş’ta Teknik Direktör Abdullah Avcı karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında soruları yanıtladı. 4 aylık süreçte 2 ay yaz 2 ay da kışı yaşadıklarını söyleyen Avcı, “Kulübün durumu, kırmızı kartlar, sakatlıklar... Bu galibiyete herkesin ihtiyacı vardı. Bugün kazandık. Milli arada zihinsel olarak toparlanmamızı sağlayacak. Şartlar ne olursa olsun Beşiktaş'ın formasını, enerjisini, kazanma isteğini sahaya yansıttığında olumlu dönüşler oluyor. Önemli olan oyunun bütününde tüm oyuncuların iştahla istemesiydi. Taraftarlarımız maç öncesinden sonuna kadar iyiydi. Son 12 dakikayı 9 kişi oynadık. Taraftarlar 11. oyuncu gibi oynadılar. Pozisyon vermeden direnç göstermemiz çok önemliydi. Galibiyet, önümüze daha sağlıklı bakabilmek için bir durak oldu. Toparlanma sürecine gireceğiz” diye konuştu.

“Aklım Dorukhan’da kaldı”

Yaşanan sakatlıklara değinerek sözlerini sürdüren Abdullah Avcı, “Burak sakatlıktan çıktı, eksikleri var. Caner, perşembe günü 90 dakika oynadı. İki gündür serum yiyor ve bugün sahanın en iyilerinden birisi oldu. Atiba’nın oyunda kalması, yaptığı fedakarlıklar bizim için değerliydi. Oğuzhan ve N'Koudou da sakatlık yaşadı. Aklım Dorukhan'da kaldı. Yanına gideceğim, hastaneye. Umarım hem bizim adımıza hem de milli takım adına olumsuz şey çıkmaz” ifadelerini kullandı. Avcı’nın basın toplantısı sırasında Dorukhan Toköz’ün durumu netleşince, tecrübeli teknik adam böyle bir sakatlığı ilk kez duyduğunu belirterek, “Şampiyonluklar geliyor gidiyor, sporcu sağlığı bizim için daha önemli” açıklamasını yaptı.

“Oğuzhan ve Ljajic gibi ustalar, topa daha çok sahip olmalı”

Karşılaşmanın ikinci yarısında oyundan aldığı Adem Ljajic’in de performansını değerlendiren Abdullah Avcı, “Kendisiyle sabah konuştum. Çok yetenekli oyuncu. Beşiktaş ile anlaştığımda bana hayal kurduran oyunculardan biriydi. O da performansının yeterli olmadığını söyledi. Usta ayaklar pas hatası yapıyor. Kazanma duygusu, kaygı, bir an önce sonuç alma duygusu futbolcuya hata yaptırıyor. Oğuzhan ve Ljajic gibi ustaların topa daha çok sahip olması gerekiyor. Bu galibiyet zihinsel olarak bizi rahatlatacaktır” dedi.

Teknik adamların tartışılmasının onların kaderi olduğunu da sözlerine ekleyen Avcı, “Biz biraz sabırsız davranıyoruz. Şampiyonluğa oynayan takımların, biz de dahil oyun kalitesi herkes tarafından tartışılıyor. Önemli olan adım adım kazanmak. Kazanma sayısını artırırsak daha doğru olur” dedi.
Yaşanan süreçte kendisini yalnız hissetmediğini de söyleyen Avcı, “Buraya geleli 4 ay oldu. Kolay değil, burası Beşiktaş. Maç kazanamıyorsunuz, ona rağmen bir tane hakaret olmadı. Tepki vermeleri normal. Onlar da iyi olmasını istiyor. Yalnız hissetmiyorum. Bugün destek verdiler, onlara teşekkür ediyorum. Ben ekibimle işimi yapıyorum. En iyi şekilde karşılığını alacağım. Beşiktaş'ın ruhu başka, bunu buraya geldiğimde daha iyi hissettim” ifadelerini kullandı.

“N’Koudou’nun maç sayısı burada arttı”

Takımdaki oyunculardan N’Koudou’nun performansını da değerlendiren Abdullah Avcı, “Tottenham'da fazla oynamamış bir oyuncu. Maç sayısı burada artmaya başladı. Sakatlanma riskini bekliyorduk, hızlı oyuncu. O da hayal kurduruyor. Sonuçlandırma sıkıntısı var, bol tekrarlar yapılıyor. Bu tekrarlarla sonuçlandırma durumunu oluşturacaktır" dedi.

Maçın devre arasında neler konuştuklarını da söyleyen Avcı, “Bazen taktik çalışmazsın. Çok tekrarımız vardır. Onları bir kenara bırakırsın. Beşiktaş'ın formasıyla, ruhuyla kazanacağını söylemiştim. Oyuncular bunu vermeye çalıştı. Yine taktik, plan yapacağız. Birkaç teknik, birkaç da duygulara dokunan konuşmalar oldu. Herkes mutlu” diyerek sözlerini tamamladı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme