Kravat değil papyonla çık hocam! - Son Dakika Beşiktaş Haberleri, Transfer, Puan Durumu ve Fikstür | siyahlabeyaz.net

Kravat değil papyonla çık hocam!

Share This

Beşiktaş camiasının ve tribünlerinin en sevilen isimlerinden biri olan Alen Markaryan köşesinde gündemi değerlendirdi.


siyahlabeyaz | İşte Alen Markaryan'ın köşe yazısı

“Maç seyrediyor muyuz?” dedi çocuk arkadaşına... Beriki boş gözlerle “Ne maçı” dedi sadece. “Oğlum milli maç var ya bugün” diye sesin perdesini yükseltti hafi f kızarak... “Bırak maçı takımda kim var onu bile bilmiyorum” diye boş vermişliğin ve ilgisizliğin kitabını oracıkta yazıverdi bay ilgisiz... Aslında çocuğa kızmamak lazım.... Bir ara yanlış oyuncu seçimleri, Motivasyonu sıfır maçlar, Hedefsiz futbolcular, Hem statları boş bıraktı, Hem insanları soğuttu futboldan.... Ne zamanki Şenol Güneş’i takımın başına getirerek başlanan hamleler zinciri Doğru futbolcuları takıma monte ederek devam etti. Ne zamanki son dakikaya kadar maçı ısıran futbolcular topluluğu dizayn edildi, Ne zamanki savaşarak ve mücadele edilerek ve asla pes etmeyerek oynanan oyunun karşılığı alındı, İşte o zaman statlar doldu. Mekanlara bir gün önceden yer ayırıldı, Ve maç var diye randevular iptal edildi... O çocuk Fransa’ya maça gitti iyi mi?! Anlayın gayrı.... Siz şimdi Fransa’da Fransa milli takımıyla oynanan bir maçta, Yetmiş bin kişilik statta 35 bin Türk olmasını nasıl açıklayabilirsiniz ki? İnanmak da yetmez bazen... Yetmez... Hep derim ya ben, “Heyecanımızı geri verin” diye... İşte o! Bu çocuklar bize heyecan veriyor... Dün gece bir Beşiktaş maçı seyreder gibi seyrettim milli takımın maçını.... Yerimde duramadım.... Özlemiştik vallahi.... Az buz bir olay değil bu Dünya şampiyonuna 2 maçta da yenilmiyorsun, Ve o grupta Lidersin.... Sevgili Şenol hocam, Sen kravatı falan Boş ver, Bir daha maça papyonla çık!!!!!!!!!


BAYRAMLIK AĞZIMI AÇTIRMAYIN

Önce UEFA Türk milli takımının Arnavutluk’a attığı son dakika gölünden sonra yaptığı asker selamından dolayı soruşturma başlatacakmış... Pöh!... Aslında bu haberi yalanladılar ama İçlerindeki sıfat sahibi kişilerin “Bu işin takipçisi olacağıma emin olabilirsiniz” kelamı hala gözümün önündeydi... Soruşturma da başladı! Sen önce içindeki yolsuzluklara soruşturma aç demezler mi adama!? Sıcak top soğuk top skandalından tutun da şampiyonalarda dönem dönem başkanlarınızın karıştığı akıl almaz olaylara kadar... Sonra İtalyan senatör Roberto Calderoli’nin Cengiz Ünder ve Merih için sarf ettiği “Milliyetçilik yapacaklarsa ülkelerine dönsünler” küstahlığı... Çocukların milliyetçilik falan yaptığı yok. Yalnızca geçilen zor süreçte vatanlarının yanında olduklarını söylüyorlar ve hissettiriyorlar... Hem sen kendi ülkende dönen ırkçılık sevici söylemlere eylemlere bak. Neredeyse ırkçılığın başkenti olacaksınız... Siyahi oyunculara yapılanları saymıyorum... Geçen sene Inter-Napoli maçında Senegalli Kolibaly’ye yapılanları ve sonrasında Ancelotti’nin söylemlerine bir göz at istersen bay sinyor?! Haaa! Lazio kulübünüz diyorum! Nasıl orada havalar. SS’ler Mussoliniler falan... Sen Cengiz’e, Merih’e laf edeceğine oralara bir git istersen de Bayramlık ağzımızı açtırma bizim....

BAŞKAN ADAYLARINA

Bir sonraki hafta bu köşede Beşiktaş yeni başkanını seçmiş olup başarılarla dolu bir dönem geçirmesi durumuyla ilgili temennilerde bulunacağız... Lakin daha 4 gün var. Nasıl bir Beşiktaş olsun istiyoruz? Tabi ki güçlü Beşiktaş... Peki nasıl? Birleşerek ... Güçlerin birleşmesi hepimizin işine gelir, şu pozisyonda bölünerek değil birleşerek güçleniriz... Maddi, düşünsel, manevi her yönden Beşiktaş kazanır Keşke bazı birleşmeler olsa ama Zor gözüküyor. Hayırlısı diyelim.... Başkan seçilecek kişinin şunu bilmesi gerekiyor ki camia, özellikle işin tribün kısmı fazla dağınık. Orasının ivedilikle onarılması gerekiyor.. Zira bir evvel çok hırpalandı orası.... Hırpaladı!!! Para lazım diyorlar sonra... Nakit hep lazım... Bu sefer biraz çok ve acil.... UEFA’ya ödenecek borçsuzluk parası, futbolcu taksitleri, Personel maaşları.... Piiiuuuvvvv.... Allah sabır ve güç versin... Nasıl hazırlanılıyor başkanlık seçimine? Adaylar sosyal medyaya ağırlık vermiş durumdalar... Lakin bu işler gönüle, kalbe dokunmaktan geçiyor... Yani sosyal medya tabii ki lazım ama meşakkat en önemlisi... Gideceksin ‘Face To Face’ konuşacaksın insanlarla Sonra bunları yaparken kalp kırmamak gerekiyor... Birazcık kendimi ön plana çıkaracağım diye insanları yermenin anlamı yok... Neticede insanlar Beşiktaş’a hizmet için geliyor... Gerektiğinde ve çoğu zaman yüz yüze geleceksiniz birbirinizle O yüzden sakin, metanetli ve güler yüzlü olmakta fayda var... Kim başkan olursa olsun Beşiktaş kazansın diyor. Camiaya hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum... (Alen Markaryan /Akşam)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder