Ahmet Nur Çebi'den Guilherme, Hasic, TFF Limit arttırımı ve Ürkmezgil açıklaması! - Son Dakika Beşiktaş Haberleri, Transfer, Puan Durumu ve Fikstür | siyahlabeyaz.net

Ahmet Nur Çebi'den Guilherme, Hasic, TFF Limit arttırımı ve Ürkmezgil açıklaması!

Share This

Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, TAB Gıda ile yapılan sponsorluk anlaşmasının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.


siyahlabeyaz | Çebi yaptığı açıklamada;


- BEŞİKTAŞLI TARAFTARLARA AFİYET OLSUN -

" Beşiktaş'a gelir şekli tamamıyla Beşiktaş taraftarının harcamaları üzerinden pay alacağız. Beşiktaş taraftarına afiyet diliyorum. TAB Gıda'nın yönetim kurulu başkanına camiam adına teşekkür ediyorum. Beşiktaş taraftarlarının bize destek olmalarını rica ediyorum. Yöneticimiz Enis Ulusoy'a teşekkür ediyorum. " dedi.

-BEŞİKTAŞ'IN GÜNDEMİ BELLİ -

" Beşiktaş'ta gündem belli. TFF'nin lisanslama bölümünden koyulmuş olan sınırlamalar sadece Beşiktaş değil, diğer takımlarıda ilgilendiyor. Bunların sonucunda maalesef transfer yapamıyoruz. Kendileri bu konuda taviz vermeyeceklerini söylüyorlar. Gelir ve gidere dayalı olan hesaplarda hakkımız olan faizin bize yansıtılması gerektiğini savunuyoruz. Her ne kadar gönlümüz istese dahi, Beşiktaş'ın zarar göreceği riski almayacağız. Guilherme ile görüşme olmamıştır. Menajerler bu dönemlerde aktif oluyorlar. Bizler kendilerine pozitif bir cevap vermedik. Gelen teklife şartlarınız nedir diye sormanın bir ayıbı yoktur. " dedi.

- AHMET ÜRKMEZGİL HAKKINDA AÇIKLAMA -

" Ahmet Ürkmezgil benim ağabeyim. Oda bu konulardan memnun değildi. Dün kendisi ile konuştum. Yanlış anlaşıldım dediler. Sanırım Ahmet Ürkmezgil'in bize bir kırgınlığı var. AVM'nin yapımı konusunda onu mücadelesini biliyorum. Desteklerinden dolayı ona teşekkür ediyorum. Biz geldiğimizde Futbol AŞ'nin yönetim kurulu kararlarında, Futbol AŞ'nin yönetim kurulu defterlerinde yer almadığını ve o yüzden bu olaylarla ilgili sorumluluğu olmadığını ifade ettik. Eğer imzam var diyorsa ayrı bir şekilde değerlendirilir. Ahmet Ürkmezgil'in transferlerde onayı varsa, neden
defterlerde imzası yok? Bunu ona soruyorum. Bilmek başka birşey, onaylamak başka bir şeydir. "

- FUTBOLCULARA TEKLİF VAR MI? -

" Son çıkan vergi yasasında yapılacak herhangi bir değişiklikte yeni kanun geçerli olacak ifadesi yapacağımız en ufak indirimde bile dikkatli olmalıyız Şuanda oyuncularımızdan indirim talebimiz yok. Futbolcularımıza teklifte yok. Sözleşmeleri devam edenler var. Devam eden arkadaşlarla ilgili bir süreç var. O süreç içerisinde kendileri ile oturup konuşacağımız futbolcular var. Bütçeyi artık siz yapamıyorsunuz. Devlet ve TFF yapıyor. Olmayan para bütçeye konulmaz. Daha sonra borç ve faiz olarak geri dönüyor."

- KULÜPLERİN SATILMASI GÜNDEME GELMEDİ -

" Kulüplerin satılması gündeme gelmedi. Kulüplerin camialara ait olduğu yerlerde kalması planlanmıştır. Spor Bakanımıza teşekkür ediyorum. Önemli bir çalıştay yapılıyor. Kulüplerde savurganlıkların sona ermesi konusunda konuşmalar oluyor. Cumhurbaşkanımıza da teşekkür ediyorum. Türk futbolu ile yakından ilgileniyor. Çalıştay tamamlandıktan sonra belki Türk futbolu daha huzurlu olacaktır. "

- CAMİAMI HİLEYE SOKMAM -

" Hile düşünmüyoruz. Biz Beşiktaş'ız. Camiamdaki bir taraftarı bile zor durumda bırakacak hile istemiyorum. Acıyı beraber tartışacağız" dedi.

- KURALLARA HERKES UYMALI -

" Kurallara herkes uymalıdır. Herkese farklı uygulamalar olacaksa zan altında kalırlar. Sanmıyorum böyle bir şey yapacaklarını" dedi.

- HASIC AÇIKLAMASI -

" Böyle bir bütçede Hasic için yer yok. Bu sözleşmenin yapılmaması daha hayırlı olurdu ama yapılmış. Karşı taraflada orta yol bulursak Beşiktaş ve futbolcunun menfaatine olacaktır. Umarım hayırlısı ile bu işi bitireceğiz. 100 bin Euro maaş alan futbolcunun 2 milyon Euro imza parası bize anlamlı gelmedi" dedi.

- TFF'DEN CEVAP BEKLİYORUZ -

" Tahkim kuruluna gidebilmek için talebimizi TFF'ye yapmamız gerekiyor. Biz de TFF'den cevap bekliyoruz. Tahkim onlardan gelecek kararı şart koşuyor. Biz tekrar yazımızı yazdık. Lütfen yönetim kurulu toplantısında gündeme alınmasını istedik. Biz kurum olarak görevimizi yaptık. İnşallah VAR ile ilgili karar verirler. " diyerek sözlerini tamamladı.(ortacizgi.com)


Diğer son dakika Beşiktaş haberleri için siyahlabeyaz..Hiç yorum yok:

Yorum Gönder