Beşiktaş'ta cevap bekleyen sorular! - Son Dakika Beşiktaş Haberleri, Transfer, Puan Durumu ve Fikstür | siyahlabeyaz.net

Milliyet, Beşiktaş Futbol AŞ. Genel Kurulu'nun 9 Ocak tarihindeki tutanaklarına ulaştı, üyeler harcama ve transferler konusundaki soru işaretlerini yönetimle paylaştı.


siyahlabeyaz | Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret AŞ, 9 Ocak’ta yapılan genel kurul sonrasında yeni bir yapıya büründü, Ahmet Nur Çebi sadece dernek başkanı olarak kalmayı tercih ederken, kendilerince bir sistem oluşturulduğu üzerinde duruldu. Ancak herkes bu duruma odaklanırken, genel kurulda yönetime iletilen can alıcı sorular perde arkasında kaldı. İşte bu sorulardan bazıları:


Mitrovic'e ne kadar bonservis ödendi? 

- 31 Mayıs 2019 itibariyle derneğin hisse oranı nedir, rehin hisse var mıdır?- Şirketin konsorsiyum ile mevcut finansal borçlarını 2 yılı ana para ödemesiz olmak üzere 5 yıl vade ile yapmış olduğu anlaşma tutarının toplam TL tutarı ne kadardır? Anlaşma yapılan ana paranın aylık/yıllık brüt faiz oranı nedir?- Yapılan anlaşma çerçevesinde hangi gelirler, kaç yıllık temlik edilmiştir/edilecektir?- Mitroviç için HJK Rijeka kulübüne ne kadar bonservis ödenmiştir? Oyuncu ayrıldığı güne kadar ne kadar para almıştır? Mitroviç, Club Brugge kulübüne ne şartlarda gitmiştir?

Larin'den ne kadar gelir elde edildi? 

- Amerika MLS takımlarından Orlando City’de yıllık 192 bin dolar maaş alan Larin’e 1 milyon 700 bin euro maaş ve bonservis bedeli olarak 1 milyon 850 bin euro mu ödenmiştir? Zulte Waregem Kulübü’ne kiralanan oyuncudan ne kadar gelir elde edilmiştir? Larin’in sözleşmesinde bulunan 1 milyon 600 bin euronun 800 bin eurosunu Beşiktaş mı ödemektedir?

Mirin için ne kadar ödendi? 

- Mirin için kulübümüz ne kadar bonservis ödemiştir? Toulouse’a kiralanmıştı. Kiralık bedeli var mıdır? 1 milyon 250 bin euro maaşın tamamını mı yoksa yarısını mı Toulouse ödemektedir?

6 dakika oynayan Aras'a ne kadar maaş verildi? 

- Negredo transferinde kulübü Valencia’ya bonservis bedeli olarak 2 milyon 500 bin euro mu ödenmiştir? Negredo, Beşiktaş’a transfer olduğunda menajeri yüzde kaç simsarlık bedeli almıştır?- 6 dakika forma giyen Aras Özbiliz’e ne kadar maaş verilmiştir? Oyuncunun sözleşmesinin bitmesine yakın tarihte bir anda sözleşmesi neden uzatılmış ve sonrasında neden fesih yapılmıştır? Özetle 360 saniye forma giyen Aras Özbiliz’in toplam maliyeti şirkete ne kadardır?

Neden Boyd'a 8 kat fazla maaş verildi? 

- Ankaragücü’nde aylık 13 bin euro, yıllık 156 bin euro alan Boyd’a; yıllık 1 milyon 200 bin euro maaş, bonservisine de 2 milyon 400 bin euro verildiği açıklandı. Bu oyuncuya neden 8 kat fazla maaş verilmiştir?n 2 şampiyonluktan 202 milyon TL, UEFA’dan 84 milyon euro, hisse satışından 32.7 milyon dolar, sermaye artırımından 37 milyon dolar, sponsorluklardan 250 milyon dolar... Buna rağmen borç 6.4 kat arttı. Kısaca paralar nerede?

Gine Frangı mı? 

- “Euro inşallah düşer. “Gelirlerimiz TL” ile diyen yöneticilere soru; Şampiyonlar Ligi geliri Tanzanya Şilini mi? Hisseler Kolombiya Pezosu para birimiyle mi satıldı? Sponsorluk anlaşmaları Vietnam Dongu ile mi satıldı? Yayın hakkı gelirleri Gine Frangı mı? Sporcular Venezuela Bolivarı para birimiyle mi satıldı? Kur farkı edebiyatı yapanlar gelirleri TL olarak göstererek ne yapmaya çalışmaktadırlar?- Kocaeli Birlik AŞ’ye şirketimizden bir para çıkışı olmuş mudur?
(Skorer)

Diğer son dakika Beşiktaş haberleri için siyahlabeyaz..Hiç yorum yok:

Yorum Gönder