Beşiktaş’ta yönetimi şoke eden Burak Yılmaz gerçeği - Son Dakika Beşiktaş Haberleri, Transfer, Puan Durumu ve Fikstür | siyahlabeyaz.net

Beşiktaş’ta yönetimi şoke eden Burak Yılmaz gerçeği

Share This

Beşiktaş'ta göreve yeni gelen Ahmet Nur Çebi yönetimi, Burak Yılmaz'ın sözleşme detaylarını öğrenince neye uğradığına şaşırdı.


siyahlabeyaz | Beşiktaş’ta geçtiğimiz haftalarda Burak Yılmaz’ın sözleşmesinin 1 yıl daha uzatıldığı haberleri basına yansımış, yönetimin herhangi bir resmi açıklama yapmamasına rağmen, çıkan bu haberler herhangi bir yönetici tarafından yalanlanmamıştı. Asist Analiz, Beşiktaş’taki Burak Yılmaz gerçeğinin detaylarına ulaştı...


Türkiye Futbol Federasyonu’nun resmi internet sitesindeki bilgiye göre Burak Yılmaz’ın sözleşmesinin 2021 yılına kadar değil, 2022 yılına kadar uzatıldığı; ayrıca sözleşmenin göreve yeni gelen Ahmet Nur Çebi yönetimi tarafından değil, Fikret Orman yönetimi görevden ayrılmadan önce  uzatıldığı öğrenildi.

Bu durumun yeni yönetimin tepkisini çektiği ve bazı yöneticilerin, “Burak Yılmaz çok kaliteli bir oyuncu ondan memnunuz, biz de sözleşme uzatırdık ancak yangından mal kaçırır gibi son anda 2022’ye kadar yeni mukavele yapılması çok anlamsız. Bu yaşta bir oyuncunun sözleşmesi bu kadar uzun olamaz” şeklinde tepki gösterdikleri ve başkan Ahmet Nur Çebi’nin de bu tepkilere hak verdiği öğrenildi.


Beşiktaş’taki mukavelesiyle yıllık 12 milyon Türk Lirası kazanan Burak Yılmaz’ın mevcut sözleşme şartları 2022’ye kadar geçerliliğini koruyacak. Öte yandan milli oyuncunun sözleşmesindeki yarı fiyatına fesh etme hakkının iptal edilmesi, Beşiktaş yönetiminde homurdanmalara sebep oldu. Ahmet Nur Çebi ve kurmaylarının, Burak Yılmaz’ın sözleşmesiyle alakalı nasıl bir yol izleyeceği merak konusu.

3 ÖNEMLİ İSMİN DE SÖZLEŞMELERİ BİTİYOR

Beşiktaş’ta bu sezon gösterdikleri performansla beğeni toplayan Atiba Hutchinson, Caner Erkin ve Gökhan Gönül’ün sözleşmeleri sezon sonunda bitiyor. Beşiktaş yönetimi, üç oyuncuyla da nikah tazelemeyi planlarken, yapılacak yeni sözleşmelerin Burak Yılmaz’ın mukavelesine benzer şartlar içermeyeceği ve futbolculardan anlayış bekleneceği kaydedildi. Yaş ortalaması 27.5 olan siyah beyazlılarda Caner Erkin 31, Burak Yılmaz 34, Gökhan Gönül 35, Atiba Hutchinson 36 yaşında.


BU SEZON SAKATLIKLA BOĞUŞTU

Beşiktaş’ın başarılı golcüsü Burak Yılmaz, bu sezon yaşadığı sakatlıklardan ötürü formasından uzun sayılacak bir süre uzak kaldı. Tecrübeli oyuncu, bu sezon 12 maç kaçırdı. Burak Yılmaz, bu sezon Süper Lig’de çıktığı 11 maçta 906 dakika süre alıp 5 gol attı ve 2 asist yaptı. Burak, UEFA Avrupa Ligi ve Ziraat Türkiye Kupası maçlarında ise forma giymedi. (Asist Analiz)


Diğer son dakika Beşiktaş haberleri için siyahlabeyaz..Hiç yorum yok:

Yorum Gönder