Ali Ece'den o isme övgü : "Dani Alves’in Türkiye şubesi olduğunu hatırlattı." - Son Dakika Beşiktaş Haberleri, Transfer, Puan Durumu ve Fikstür | siyahlabeyaz.net

Ali Ece'den o isme övgü : "Dani Alves’in Türkiye şubesi olduğunu hatırlattı."

Share This

“Önce atanın ve tutanın iyi olacak” futbolun en bilinen klişesi ancak dün gece bir kez daha gösterdi ki son derece mantıklı bir futbol önermesi. 


siyahlabeyaz | Dakikalar 83’ü gösterdiğinde, Beşiktaş tam 43 kez Trabzonspor ceza alanı içinde topla buluşmuştu. Bu oyuncu grubu ile ancak bu kadar etkili oyun oynanabilir lakin bu bir kaç tanesi hariç ya yeteneği ya da oyun zekâsı yetersiz oyuncu grubu ile bu istatistiğe rağmen 3 puanı alamayabiliyorsun!

Sergen Yalçın bu kadroyla bu kadar yüksek kalite oyun oynatarak rüştünü bir kez daha ispatladı. Cimşir’in fizik kondisyonu yetersiz Sturridge’i kanatta oynatması riskti ama kadrosu, opsiyonları daha zengin tabii!

Beşiktaş’ın kadrosu tarihsel kalite ortalamasına göre ne kadar kısıtlı iki mecburi değişiklikten anlayabiliriz: Ofansif merkez orta saha Boateng yerine hayal kırıklığı sağ açık Boyd, sol açık N’Koudou yerine ise önlibero Necip oyuna girdi. Buna karşın Cimşir süper bir asist yapan Ekuban gibi bir kozu geç de olsa oyuna alma şansına sahipti.

Gecenin sorusu

Trabzon’un kalecisi Karius, Beşiktaş’ın kalecisi Uğurcan olsaydı maç kaç kaç biterdi sizce? Peki, Uğurcan, Trabzonspor’un kalesinde kalsa bile en azından Sörloth Beşiktaş forvet hattında olsaydı?

Maçın starı

Uğurcan ve Sörloth mükemmel oynadı. Boateng ve Elneny çok iyiydi, Gökhan Gönül ise bir kez daha Dani Alves’in Türkiye şubesi olduğunu hatırlattı.

Maçın olayı

Maçın tamamı olaydı, lig ortalamasının çok üstünde bir tempo ile fiziksel ve teknik kapışmalara sahne oldu.

KISA MESAJ

Uğurcan gibi özel bir kaleci yetiştirirsen kötü oynarken bile puan alabilirsin. Uğurcan’ı yetiştiren kaleci altyapısını, hocalarını veya en azından metodunu transfer etmeyi düşünen oldu mu hiç? -
(Ali Ece / Fanatik)

Diğer son dakika Beşiktaş haberleri için siyahlabeyaz..
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder