"Bir zahmet Karius kaleci olduğuna dair biraz...!" - Son Dakika Beşiktaş Haberleri, Transfer, Puan Durumu ve Fikstür | siyahlabeyaz.net

"Bir zahmet Karius kaleci olduğuna dair biraz...!"

Share This

Usta futbol adamı Ali Ece, dün akşam deplasmanda 2-1 kazanılan Rizespor karşılaşmasının ardından Sergen Yalçın etkisi ve sınırlarını köşesinde kaleme aldı. İşte o yazı...


siyahlabeyaz |Sergen Yalçın’ın gelmesi bile daha Beşiktaş maça çıkmadan camiayı moral açıdan başka havaya soktu. Bu yüzden Rize’de alınacak galibiyet, 3 puandan ötesiydi. Galibiyet de ekstra katkı yapması gerekenler vardı.


Ljajic iki golde de belirleyici katkı verse de oyunun genelinde zirve performansından uzaktı. Yine sezon başından beri Beşiktaş’ta en “ekstra katkı” yapan iki oyuncu Gökhan Gönül ve Atiba galibiyetin mimarları oldular. Sergen Yalçın, Avcı’nın pratikte 3. stoper fonksiyonunda daha çakılı bek olarak kullandığı Gökhan Gönül’ü ofansif açıdan özgürleştirdi ve kolektif açıdan daha verimli kullandı. İlk 45’te 5 dakikada 5 kez rakip yarı alanda top kazanılmasını sağlayan karşı pres gücünün azaldığı 2. yarıda Gökhan Gönül, sezon başından beri ligde hiçbir Beşiktaş sağ kanadının yapamadığını yaparak usta işi bir gol katkısı yaptı. Atiba ilk golün asistini yaptığı gibi 2. yarıda sakat sakat oynamasına rağmen takımı ayakta tuttu. Aminu karşı karşıya pozisyonda kaçırmasa ne mi olurdu? Bir zahmet Karius, yenilen golde kaleci olduğuna dair biraz olumlu sinyal verse ne olurdu ise o olurdu!

Gecenin sorusu

Karius, ilk yediği golde gördüğümüz gibi Beşiktaş’ın ideal kalecisi değil. Vida’nın da hatası bile olsa, ideal kaleci dediğin altı pastaki hava topunda öyle bir çıkar ki topla beraber herkes uzaklaşır!

GÜNTEKİN ONAY'DAN RİZESPOR - BEŞİKTAŞ KARŞILAŞMASININ DEĞERLENDİRMESİ...

Maçın starı

Gökhan Gönül, derme çatma sağ açığa kramponunu ters giydirecek bir gole imza attı. Gol dışında da gayet iyi oynadı.

Maçın olayı

İlk 20 dakikada Beşiktaş’ın Abdullah Avcı’nın hayalindeki karşı presi başarıyla yapması. Tabii asıl değerli olan o karşı preste kapılanlarla ne yaptığın, daha iyi oyuncu malzemesi ile o pres daha da verimli olur, en azından birinde gol olur!

Kısa mesaj

Rizespor deplasmanında Sergen Yalçın’ın maç hazırlığı da oyuna müdahaleleri de yerindeydi. Lakin asıl müdahale etmesi gereken Beşiktaş yönetimi: Bu kadronun en az yarısı değişmeli ve üst seviyeye taşıyacak oyuncular şimdiden tespit edilmeli! (Ali Ece / Fanatik)

Diğer son dakika Beşiktaş haberleri için siyahlabeyaz..Hiç yorum yok:

Yorum Gönder