Avcı'nın Beşiktaş'ta gerçekleştiremediği proje ortaya çıktı! - Son Dakika Beşiktaş Haberleri, Transfer, Puan Durumu ve Fikstür | siyahlabeyaz.net

Avcı'nın Beşiktaş'ta gerçekleştiremediği proje ortaya çıktı!

Share This

Hürriyet Gazetesi Yazarı Mehmet Aslan, Abdulah Avcı'nın Beşiktaş için kapsamlı olarak hazırladığı ama gerçekleştiremediği projesini yazdı.


İşte Mehmet Aslan'ın yazısı:

Okan Buruk ve Erol Bulut’u yetiştiren tecrübeli teknik adam, ‘Beşiktaş Futbol A Takımı Stajyer Antrenör Projesi’ adını taşıyan proje kapsamında, gelecekte antrenörlük yapmayı düşünen oyunculara analiz, atletik performans ve psikoloji dersleri aldırıp yetiştirecekti.
Kısır tartışmalar içinde boğulurken gerçekten güzel şeyleri ıskalıyoruz. Sadece ben ıskalamıyorum, Beşiktaş Kulübü de ıskalamış. Abdullah Avcı’nın hayata geçirmeye çalıştığı, planladığı ve zadece sahnelenmesi kalan harika bir proje... Avcı şu öneriyi getirmiş:

-Kariyer planlamasında antrenörlük olan oyuncuların, takıma katkı vermeye devam ederken yeteneklerini ve yetkinliklerin geliştirelim.

- Bunun için de Beşiktaş Futbol A Takımı Stajyer Antrenör Projesi’ni hayata geçirelim.

DÖRT DÖRTLÜK MÜFREDAT

Abdullah Avcı bunun için bir müfredat belirlemiş. İçinde neler yok ki:

· Analiz antrenörlüğü

· Atletik performans antrenörlüğü

· Psikolojik performans antrenörlüğü Bu programı bitiren futbolcular, antrenman biliminin önemini kavramış, taktik-teknik anlayışlarıyla, iletişim becerilerini geliştirmiş ve tam anlamıyla teknik adamlığa hazır hale geleceklerdi.


ATIBA VE NECİP İSİMLERİNİ YAZDIRMIŞTI

Gönüllülük esasına dayanan bu projeye Atiba Hutchinson ve Necip Uysal hemen ismini yazdırmış. Hafta içi teori derslerini alacaklar, pratiklerini de 17 ve 19 yaş altı Beşiktaş takımlarında yapacaklardı. Bunun pek çok faydası vardı. Ama en önemlisi:

1- Futbolcunun düşünce yapısı değişecek, teknik adamın aldığı kararları sorgulama ve anlayış becerileri gelişecekti.

2- Futbolcular ile hoca arasındaki bağ kuvvetlenecekti.

3- Beşiktaş kendi değerlerini geleceğe hazırlayacaktı. Ama olmadı.

Abdullah Avcı’nın Beşiktaş dönemi bu projeyi hayata geçirmeye yetmedi. Ama eminim, Avcı gittiği her takımda bu projeyi hayata geçirecektir. Üretmeye ve bilimsel çalışmaya devam hocam. Tabii ezberimizi bozmaya da... (duhuliye)

Diğer son dakika Beşiktaş haberleri için siyahlabeyaz..Hiç yorum yok:

Yorum Gönder