Beşiktaş'ın stoperinden Türkiye ve ırkçılık açıklaması! İtalyanlara mesajı çaktı - Son Dakika Beşiktaş Haberleri, Transfer, Puan Durumu ve Fikstür | siyahlabeyaz.net

Beşiktaş'ın stoperinden Türkiye ve ırkçılık açıklaması! İtalyanlara mesajı çaktı

Share This

Beşiktaş’ın Gambiyalı stoperi Omar Colley verdiği röportajda Türkiye ve İtalya'daki taraftarları karşılaştırdı. İşte detaylar…

Beşiktaş forması giyen Omar Colley, açıklamalarda bulundu. Türkiye'deki taraftarların İtalya'daki taraftarlara göre daha coşkulu olduğunu ve bu yüzden Türkiye'de baskının biraz daha fazla olduğunu söyledi.

İşte Colley’in açıklamaları:
*Türkiye'nin en önemli kulüplerinden birindeyim. Dördüncüyüz ama takım için biraz zor bir sezon... Taraftarlar haklı olarak daha yukarılarda olmamızı istiyor. Kendimi iyi hissediyorum ama futbol İtalya'dakinden farklı. Daha az taktik, daha çok koşu. Sampdoria'da mutlu anlar yaşadım. Son birkaç sezonumuz zor geçti ama her zaman maçları takip ediyorum, kalbimdeler.

“TÜRKİYE'DE IRKÇILIK OLAYLARINI HİÇ GÖRMEDİM”

*Türkiye'de taraftarlar çok sıcak ve bazen futbol tutkusunu abartıyorlar. İtalya'da bu anlamda daha az baskı var. Ama Türkiye'de ırkçılık olaylarını hiç görmedim. İtalya'da olanlardan dolayı üzgünüm. Orası benim ikinci evim.

*Jesus - Acerbi olayına hiç girmeyeceğim ama İtalya'da çok fazla yabancı var ve bir şeylerin değişmesi gerekiyor. Irkçılık birçok ülkede var ama İtalya bu sorunu çözmek için daha çok çalışmalı, İtalya Futbol Federasyonu kararlı bir şekilde müdahale etmeli. (Fotospor)

Diğer son dakika Beşiktaş haberleri için siyahlabeyaz
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder