Samet Aybaba: ''Bu takımın içi çürümüş'' - Son Dakika Beşiktaş Haberleri, Transfer, Puan Durumu ve Fikstür | siyahlabeyaz.net

Beşiktaş Futbol Takımları Genel Koordinatörü Samet Aybaba ile Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Feyyaz Uçar, siyah-beyazlı futbol takımının BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde gerçekleştirdiği antrenmanda basın mensuplarına gündemi değerlendirdi.

"ELİMİZDE ÇÜRÜMÜŞ BİR TAKIM VAR"

Çok zor bir dönemden geçtiklerini belirten Samet Aybaba, "Elimizde çürümüş bir takım var. Bu, kolay değil. Rakiplerimizin kadrolarını görüyorsunuz. Rakiplerimizin çok gerisinde kaldık. Sabırlı olmamız gerek. Yeniden yapılanıyoruz. Zamana ve saygıya ihtiyacımız var. Hep birlikte hareket edeceğiz. Aklınıza gelen her şey yapıyoruz. Elimizde hazır hiçbir şey yok. Yaratmaya çalışıyoruz." dedi.

"SERGEN YALÇIN HİÇ GÖRÜŞMEDİK"

Fernando Santos ile yolları ayırmalarının ardından yeni sezon için teknik direktör arayışlarına başladıklarını ve transfer listesi oluşturduklarını aktaran Aybaba, "Beşiktaş'ın sistemi ve oyun düşüncesi belli. Çok koşan, coşkulu, rakip alanda etkili olan, büyük takım gibi oynayan ve oyunu yöneten bir takım. Bunlara uyan bir teknik adam arıyoruz. Sergen Yalçın ile hiçbir görüşmemiz olmadı. Elimizde geniş bir oyuncu listemiz var. Raporları hazırladık. Saha içi kalitesini arttırmamız lazım." diye konuştu.

"F.BAHÇE VE G.SARAY İLE FARKI KAPATMAK KOLAY DEĞİL"

''Geniş bir transfer listesinden bahsettiniz, bu geniş liste yapılanma gereği genç oyuncu ağırlıklı mı yoksa tanıdık yüzler de görecek miyiz?'' sorusuna cevap veren Aybaba, ''Genç de var, tecrübeli de var, yaşça olgunluğa daha yakın oyuncular da var. İşimiz çok zor, elimizde kötü, çürümüş bir takım var. Fenerbahçe ve Galatasaray'ın kadrosunu görüyorsunuz, aradaki farkı kapatmak hiç kolay değil. Bu öyle 3-5 günde olacak bir iş de değil. Elimizden geleni yapıyoruz, listemiz de buna göre şekilleniyor.'' şeklinde konuştu.

"KADRO DIŞI YENİDEN GÜNDEME GELMEZ"

Kötü gidişat nedeniyle herhangi bir oyuncuyu kadro dışı bırakmayı düşünmediklerini anlatan Aybaba, esprili bir şekilde, "Takıma 6 antrenör değiştirerek tarihe geçtiklerini söyledim. Onları tebrik ettim. Kadro dışı yeniden gündeme gelmez." ifadesini kullandı.

"TAYYİP TALHA İLE İLGİLİ FARKLI DÜŞÜNCELERİMİZ VAR"

Samet Aybaba, son olarak sakatlığını atlatmasına rağmen eski teknik direktör Fernando Santos tarafından tercih edilmeyen Tayyip Talha Sanuç ile ilgili bir soruyu, "Tayyip Talha Sanuç, çok değerli bir oyuncumuz. Onunla ilgili farklı düşüncelerimiz de var. Saha içi benim işim değil, teknik direktörün işine karışmam. Hocaya anlattık ama takdir onun. Doğru mu yaptı? Buna kamuoyu ve Beşiktaş karar verir. Verdi de zaten. Oyuncu tercihlerinde fazla etkimiz olmuyor." şeklinde yanıtladı.

FEYYAZ UÇAR: "KADROYU GÖRÜP GELMEK İSTEMEYENLER OLDU"

Feyyaz Uçar ise yeni sezon hedefleri doğrultusunda bir teknik direktörlerle anlaşacaklarını ifade ederek, "Başkanımız devre arasında yaklaşık 20 teknik direktörle görüştü. Kadroyu görüp gelmek istemeyenler oldu. Sezon ortasında gelmek istemeyenler oldu. Sezon bittikten sonra belirleyeceğimiz hocayla hedeflerimizi söyleyip öyle anlaşacağız. Ona yeni bir şeyler vadedeceğiz. Transfer bütçesi verebileceğiz. İşler sezon başında daha rahat olacak." değerlendirmesinde bulundu.

FEYYAZ UÇAR: "SERGEN YALÇIN İLE GÖRÜŞMEDİK"

Sergen Yalçın ile de görüşme yapmadıklarını kaydeden Uçar, "Bu, etik olarak da doğru olmaz. Çalışan bir teknik adam. Çalıştığı camiaya saygısızlık olur." diye konuştu. (Sporx)

Diğer son dakika Beşiktaş haberleri için siyahlabeyaz
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder