Siyahıda severiz ama Beşiktaş beyaz kalsın - Son Dakika Beşiktaş Haberleri, Transfer, Puan Durumu ve Fikstür | siyahlabeyaz.net

Koca koca senelerden sonra, kocaman gelen bir şampiyonluk... Adını, sanını bilmediğimiz değil, sadece sevincini unuttuğumuz, o gün geldiğinde ise tüm ona yazılmış şarkıları ciğerimiz koparcasına okuruz diye içimizde tuttuğumuz, kocaman gelen bir şampiyonluk.Koca koca senelerden sonra, kocaman gelen bir şampiyonluk... Adını, sanını bilmediğimiz değil, sadece sevincini unuttuğumuz, o gün geldiğinde ise tüm ona yazılmış şarkıları ciğerimiz koparcasına okuruz diye içimizde tuttuğumuz, kocaman gelen bir şampiyonluk.

Ne demişti rahmetli Süleyman Seba? “Beşiktaş şampiyon olsun, maç kazansın, kupa kaldırsın diye tutulmaz. Beşiktaşlılık bir değerler manzumesidir." Ne de güzel söylemişti efsane başkan. Çünkü girişte yazdığım o "kocaman gelen şampiyonluk"'tan daha da büyüktü Beşiktaş; aynı Süleyman Abi'nin sözlerinde ki gibi.

Peki bu yazıya başlarken, hemde Beşiktaş'tan bahsedeceksem, Süleyman Abi'yi anmadan, onunla ilgili Beşiktaş'ı anlatan bir iki şey paylaşmadan o yazıyı bitirmem yazımın siluetine aykırı olmaz mıydı? Tabiki de olurdu. O yüzden ruhun şad olsun büyük başkan. Şampiyonluk bizde sen rahat uyu!

Koca koca senelerden sonra, kocaman gelen bir şampiyonluk..
Tezahüratların yetmediği, tüm seslerin kısılmaktan öteye gittiği, düşünmelere doyulamaz bir saadet.

Kimileri için adı sadece şampiyonluk olsa da, bizim için şahsiyet yüklediğimiz, senin benim gibi etten kemikten, bizim için bugün bile doğsa ruhu 1903'ten gelen, çubuklu forma giymiş bir dost şampiyonluk aslında. Ve Sarılıp ağlarız diye bekleriz, özleriz, kızmayız, gelmez, yine bekleriz. Adına şarkılar yazar gene bekleriz. Gelmesede geleceğini bilir, gün gelir mutlaka o da bizi beklemiştir diye statlar dolusu anı biriktiriz. İnönü kokar özlemlerimiz. Galibiyetlerden büyüktür çünkü formamızdaki renklerimiz.

İşte bu yüzdendir ki biz 7 yıl geçsede aradan, şampiyonluğu 7 dakika geçmiş gibi aynı şiddette isteriz. İşte bu yüzdendir sevmeler emek ister deyişimiz. Ve yenilsekte ve yine yenilsekte, hep ama hep yenilsekte biz seni sevinmek için sevmedik ki der gözlerimiz.

Koca koca senelerden sonra, kocaman gelen bir şampiyonluk..
Ne istatistikler, ne goller, ne taktikler...
Sadece son birkaç cümle.

Bursaspor maçı günü
Hava daha kararmamış
Başlama düdüğüne zaman çok
8-10bin taraftar tribünlerde kalbi duracakmışçasına
Gözler Vodafone Arena bakıyor ama biz biliyoruz ki herkes o an Şerefbey görüyor
Ve gözlerimi dolduran o ilk tezahürat o an orada başlıyor 
"Bu sene Şampiyon görelim sizi. Ölmeden mezara koymayın bizi"
O ne ses, o ne yankı, ve deniz tarafındaki kaleden gelen aynı karşılık...
Sanki İnönü Stadı'nın ruhu sesleniyor.
Beşiktaş'ın şampiyonluğunu müjdeliyor...

Koca koca senelerden sonra, kocaman gelen bir şampiyonluk..
Teşekkürler emeği geçen, sevdası geçen herkese

Koray Koyuncu / Siyahlabeyaz

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder